КОЛУМНИ

СЕДМЕРЕЦ: Бод планина, пораз пустина

Планината е скопска, пустината викендов е битолска 1.Крилата на бековите Во нормална ситуација реми дома е загубен бод. Во „ненормална“ ситуација кога не можеш да составиш ни два бека на терен, тоа е бод како планина!...

ОД НАВИВАЧКИ АГОЛ: Е вака се навива!

Салата на утакмицата против Брест не беше полна, како и што (за жал) се очекуваше. Но, отидовме полни со елан да го видиме нашиот шампион како се враќа на победничката патека. Всушност, како за...

СЕДМЕРЕЦ : Брани Марко, брани!

Уште ли не ви е јасно што му недостасува(ло) на Вардар?! 1.Победа, гол, двојна парада... За Македонија нема зима меѓу стативите. Го вергламе ова многу често во последно време. Изгледа, со полно право. Новопечениот сениорски репрезентативец,...

СЕДМЕРЕЦ: Како изгледа Македонија со Кире Лазаров на клупата

Младината шутира, капитенот одмара и му чува грб на селекторот за подобар видик 1.Теренот од друга перспектива По една деценија и нешто повеќе, ете го видовме и тој натпревар во кој Кире Лазаров ќе може да...

СЕДМЕРЕЦ: ОтПисонеро

Традицијата продолжува... 1.Како на филмска лента Бундес лига да бевме па толку драми за седум дена немаше да се исподесат во нашава ракометна Македонија! Тренерски смени, драматични порази, црвени картони и „црни дупки“, солзи и смеа,...

ОД НАВИВАЧКИ АГОЛ: Македонци, сo манирите до кај сме?

И тоа го дочекавме, Вардар да даде само 4 гола во едно полувреме. Да бидеме реални, Кил оваа година има многу високи амбиции и е решен да освои се`што е можно... Но, нашето навивачко...

СЕДМЕРЕЦ: Фраери и килери

„Јане“ ечеше, Вардар тонеше, Кил славеше 1.Приземјување на шампионот Не знам што му требаше на Тимур Дибиров онаа фраерска изјава пред дуелот со Кил. Покажувањето мускули пред „килерите“ баш и не се покажа како многу паметна...

СЕДМЕРЕЦ: Ферари-то што заглави на Широк Сокак

И победата што го вивна Еурофарм Работник 1. „Ова е Битола...“ Не секој може да го победи Веспрем во Европа, рече Веселин Вујовиќ пред гостувањето на Еурофарм Работник против по втор пат, неговиот ППД Загреб. Уште...

СЕДМЕРЕЦ: Кога топката е на линија…

Вардар победува во последна четвртина 1. 3 од 3 со 2 во 1 Среќата ги прати храбрите... И шампионите. А, европскиот шампион и сезонава има перфектен старт со три победи во првите три натпревари во Лигата...

СЕДМЕРЕЦ: Дупло голо

Вардар набрзина го „соголи“ Порто, Металург набрзина остана без бод и без тренер. 1.Вардар по вардарски Не беше ни преполно, ни премногу еруптивно, имаше и празни редови на трибини и кризни минути на терен, ама на...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ