Магазин

ИНТЕРВЈУ ГОРАН КУЗМАНОСКИ: Допингот ми ги смени размислувањата и насоките во животот!

Главната поддршка и главната инспирација ги има од сопругата Магдалена и од ќерката Калина, кои безрезервно ги следат сите негови авантури во кариерата. Патот го води до Италија, Шпанија, Португалија, преку Исланд и Шведска,...
video

Лука Циндриќ заигра тенис (ФОТО)

Поранешниот ракометар на Металург и Вардар, Лука Циндриќ учествуваше на хуманитарен тениски турнир во градот Петриња. Хуманитарниот „Гем Сет“ турнир во Петриња во организација на тенисерот Марин Чилиќ траеше два дена, а главната цел на...
video

Пред стартот на подготовките со Вардар – Тото наполни батерии на Гвадалупе (ФОТО)

Македонскиот шампион Вардар подготовките за новата сезона во која ќе биде активен на четири фронта, ќе ги започне на 15 јули. Еден од новите ракометари што ќе пристигне во Скопје е францускиот интернационалец Жереми Тото. Кружниот...

ИНТЕРВЈУ ЈУЛИЈАНА ЦРВЕНКОСКА: Импулсот за промена во женскиот ракомет е во овие генерации!

За Јулијана Црвенкоска информациите на интернет и по пребарувачите се многу скромни, а и таа на прва делува како (по)затворена и недостапна, но напротив ова интервју открива дека е пријатна и комуникативна, а и...
video

Ќе има свадба кај „фармацевтите“ – Гоце Ојлески стави крај на ергенскиот живот (ФОТО)

Овие неколку дена по ред, многу од македонските ракометари решија да му стават крај на ергенскиот живот. По Крсте Андоновски, Мартин Манасков, Бојан Маџовски, на редот дојде и левото крило Гоце Ојлески од Еурофарм Пелистер. Тој...
video

Мандиќ со свадба за паметење – дојде врвот на хрватскиот ракомет и еден куп...

Летната пауза помеѓу сезоните вообичаено ракометарите ја користат за семејни веселби и прослави. Иако Хрватот Давид Мандиќ имаше план нешто подоцна, односно непосредно пред Олимписките игри да ја одржи својата венчавка сепак тоа го направи...
video

Падна уште едно запросување – Бојан Маџовски доби „ДА“ од Надица (ФОТО)

По неколкуте ракометари на Охрид, кои ги запросија ова лето своите девојки, на ред дојде и еден од ракометарите на Еурофарм Пелистер. Македонското репрезентативно лево крило Бојан Маџовски, реши да му стави крај на ергенскиот...
video

Се помалку ергени во Охрид – Манасков ја запроси девојката во Египет (ФОТО)

По Иван Тасески, Филип Кривокапиќ и капитенот Крсте Андоновски, уште ракометар на Охрид ќе застане на „лудиот камен“. Левиот бек Мартин Манасков ја побара за сопруга долгогодишната девојка Кристина Максимоска. Романтичното запросување се случи во Египет,...

Од ракометните терени до најпознатата филмска продукција

Продукциската куќа „Марвел Студиос“ ја презентираше најдновата серија во нивна продукција, а поврзаноста со ракометот на оваа вест е голманката од Гватемала, Венди Росас која се појавува во серијата на Марвел. Таа е родена...

Радичевиќ продефилира на модна писта (ФОТО)

Поранешната ракометарка на Вардар, Јованка Радичевиќ со репрезентацијата на Црна Гора ќе настапува на Олимписките игри во Токио. За најголемата спортска манифестација во светот, беше презентирана спортската облека на црногорските спортисти во рамките на „Montenegro...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ