Магазин

Белорусите го знаат лекот за корона: Пијте водка, одете во сауна….

Насекаде низ светот се стопирани сите спортски натпреварувања поради ширењето на коронавирусот. Единствената земја во која се уште се игра ракомет е Белорусија. Покрај ракометните натпревари, се играат и други мечеви, со оглед на тоа...

Што прави Филип Кузмановски во карантин – ако не може тренинг во сала, може...

Спортот е во пауза насекаде низ Европа и светот, па спортистите, кои се навикнати да бидат секогаш во салите и на терените, мораат да бидат во карантин и да ги почитуваат препораките од властите...

Што прави Сташ Скубе во карантин – се претвора во скара мајстор! (ФОТО)

Спортот е во пауза насекаде низ Европа и светот, па спортистите, кои се навикнати да бидат секогаш во салите и на терените, мораат да бидат во карантин и да ги почитуваат препораките од властите...
video

Што прави Дејан Манасков во карантин – подготвува вкусни пици (ФОТО)

Спортот е во пауза насекаде низ Европа и светот, па спортистите, кои се навикнати да бидат секогаш во салите и на терените, мораат да бидат во карантин и да ги почитуваат препораките од властите...
video

Дибиров „маскиран“ оди во маркет – ќе го препознаете ли? (ФОТО)

Тимур Дибиров како и сите други спортисти, на социјалните мрежи порачува да се седи дома во време кога коронавирусот се шири со голема брзина. Според препораките на властите, од дома треба да се излегува само...

И ракометарите се „тепаат“ за тоалетна хартија! (ФОТО)

Хрватскиот голман Филип Ивиќ ги брани боите на германскиот Гумерсбах, кој во моментов е дел од Втората Бундес лига со амбиции догодина да се врати во елитното друштво. Соиграч му е уште еден Хрват, Тин...

На терен му кажа ДА: Фудбалер запроси ракометарка во Србија

Во првенството на Србија се случи несекојдневна случка на ракометните терени. Милош Николиќ фудбалер на Тимок, ја запроси ракометрката на Бор, Јована Николиќ. После натпреварот на Бор на кој настапи Јелена Николиќ и на кој...

Корона е виновна за сè, ама…

До пред неколку месеци за Корона знаев од спортските натпревари. Има неколку екипи кои го носат ова име. Добро, има и пиво, и уште ред производи, но ова не е маркетинг текст, а ниту,...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ