Магазин

Поп Лазиќ ја истражува Франција – ужива на највисоката песочна дина во Европа (ФОТО)

Репрезентативката на Србија, Слаѓана Поп-Лазиќ е во истражување на ридестите делови на Франција. Ракометарката на Брест ја користи можноста да научи нешто ново за земјата во која настапува, а објавената фотографија е од местото А...

Тик-тoк Бобровникова жонглира со ракометни топки (ВИДЕО)

Ракометарката на Ростов Дон која е актуелна по многуте видеа на својот Инстаграм профил кои ги прави со помош на Тик-ток, Владлена Бобровникова има уште едно вакво видео со кое го привлече вниманието. Овој пат...

ИНТЕРВЈУ – Марија Николиќ: Грците во Солун бараат да им најдам билети за Вардар...

Македонската интернационалка во шампионатот на Грција и во тимот на ПАОК од Солун, кој е шампион на оваа земја, пивотменката Марија Николиќ деновиве е актуелна со потпишување на нов договор за оваа екипа. Таа...

Ракометарките го промовираат туризмот во Норвешка (ФОТО)

Секоја можност за промоција на туризмот во Норвешка се користи максимално. Уште една ракометарка која го направи тоа со објавување на интересни фотографии е Малин Ауне. Таа покажа дека Норвешка има исклучителни убавини, така што доколку...

Јотиќ: Македонците се поголеми „кафепијачи“ од Хрватите

Хрватскиот среден бек Ловро Јотиќ по една сезона во Еурофарм Пелистер, требаше да замине во португалската екипа Бенфика. Но плановите се променија, па Јотиќ наместо од Битола во Лисабон, ќе се пресели во македонската престолнина...

Ако не бил ракометар, тренерот на Порто можел да биде добар фудбалер (ФОТО)

Фудбалскиот клуб на Порто е далеку попознат од ракометниот и има одлични резултати, но и ракометарите се на пат да стигнат до висините. Дека и кај ракометарите има одлични фудбалери доказ е и тренерот на...

Своевремено беше меѓу најдобрите стрелци на Мешков Брест, а сега е футсал играч

Белорусинот Роман Колеснев има интересна приказна за развојот на неговата спортска кариера. Тој уште во училишните денови започнал да игра фудбал, но под влијание на тогашниот тренер се префрлил на ракомет. Неговата ракометна кариера е...

Од бразилските плажи на Балатон: Рожерио во секси друштво ужива на езеро! (ФОТО)

По краткиот одмор во родниот Бразил, односно во гратчето Абаететуба, Рожерио Мораес се врати во Унгарија. Иако подготовките на Веспрем ќе започнат на средината на јули, некогашниот ракометар на Вардар веќе напорно тренира индивидуално. По тренинзите...

Знаат како да уживаат: Ракометарите на Порто го окупираа базенот (ФОТО)

Двајца колеги на Никола Митревски,Алфредо Кинтана и Виктор Итуриза уживаат во деновите за одмор. Сепак, тие одлучија место на море и плажа тоа да го направат покрај базен. Како изгледаа тие моменти можете да видите во...

Кога нема море, може и на езеро: Карачиќ ужива во Дојран со понежната половина...

Ракометарот на Келце и поранешен играч на Вардар, Игор Карачиќ во моментов се наоѓа во Дојран каде што на Градска плажа ги полни батериите за новата сезона. До почетокот на подготовките останува уште малку, а...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ