Магазин

ИНТЕРВЈУ ЗВОНКО ШУНДОВСКИ: Жалам што моите успеси со репрезентацијата сѐ уште се недостижни!

Шундовски 22 години успешно ја гради тренерската кариера, за денеска сè што знае и сè што може вложува во матичниот клуб Еурофарм Пелистер. Мисијата која си ја има зададено себе си е да се...

ИНТЕРВЈУ СИМЕ СИМОВСКИ: Сакам со Ѓорче Петров нешто да докажам и на себе и...

Неговата играчка кариера е куса, но затоа тренерското искуство е големо, не само како кормилар на национална селекција, туку и во младински категории и работа со жени и со мажи, но и во училишниот...

Лајонсите најавија соработка со Специјална Олимпијада Македонија

Лајонс Дистрикт 132 најавија поблиска соработка со атлетите на Специјалната Олимпијада Македонија во иднина, со цел да им се овозможат подобри услови за натпреварување. Тоа е дел од соработката што постои меѓу Лајонс на...

Судењето на Конку почнува во јуни, но нема да му се суди за „обид...

На почетокот на јуни ќе започне судењето на десното крило на полскиот Келце и Франција, Беноа Конку. Порталот „Hand news“ пишува дека на играчот ќе му се суди за „сексуални претензии“, а не за обид...

ИНТЕРВЈУ КРИСТИЈАН ГРЧЕВСКИ: Дамите ми се предизвик, сакам да им се посветам!

Кристијан Грчевски беше изненадување на селекторската позиција, неочекувано решение од Ракометната федерација на Македонија кое лани во септември го превзема местото на Љубомир Савевски. Тренер кој претходно за една акција седна на клупата на...

ИН МЕМОРИАМ: Почина поранешен ракометар на Струга

Градот од кој потекнуваат многу македонски ракометари, Струга, остана без еден од своите поранешни членови. По кратко боледување почина некогашниот кружен напаѓач на стружани, Дејан Џутески, на 44-годишна возраст. Дејан Џутески целата своја кариера која не...

ИНТЕРВЈУ АНГЕЛ И МИЛЕВА ВЕЛКОВИ: Ѓорче Петров се крена како феникс!

Пред три години Лела ми била соговорник во викенд-интервју, но посветено само за неа и тогаш таа и Ане сериозно работеа на враќање на клубот на старите патеки. Тогаш таа изјави: „Ѓорче Петров не...

Селекторот на Црна Гора влегува во политиката!

Актуелниот селектор на машката сениорска репрезентација на Црна Гора, Владо Шола, влегува во политичките води. Искусниот стратег на претстојните парламентарни избори во Хрватска ќе биде кандидат за пратеник од втората изборна единица. Шола е носител на...

ИНТЕРВЈУ ЕДУАРДА АМОРИМ ТАЛЕСКА: Не треба само да бидеме репрезентација, треба да знаеме што...

Со Дуда сме се среќавале на Ф4 во Лигата на шампионите во Будимпешта неколкупати, но во тие години некако не ми беше најомилена, најверојатно бидејќи со Ѓер беа еден од најголемите противници на ЖРК...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ