понеделник, септември 26, 2022

Магазин

video

Василев уживаше на Малдиви пред доаѓањето во Битола (ФОТО)

Рускиот пивотмен Денис Василев ќе биде нов ракометар на Еурофарм Пелистер во претстојната сезона. Тој од вчера е во Битола, а од утре ќе ги стартува подготовките со битолскиот тим во сезоната во која ќе...
video

Тоше Ончев го поведе „колото“ – свадбарско (ФОТО)

И овој викенд продолжува трендот на ракометни свадби, кој започна со завршувањето на сезоната на стартот на јуни. Во редот на ракометарите што повеќе не се ергени од пред две години е левиот бек Тоше...

Некогаш најдобрата ракометарка на светот сега работи во пекарница

Легендарната ракометарка Светлана Цеца Китиќ, која имаше бурно минато, пред извесен период започна нов бизнис и отвори пекарница. Во истата пекарница, Китиќ работи и успешно чекори кон нов успех. Најдобрата ракометарка на сите времиња во...

Се сеќавате ли на некогашната македонска репрезентативка Олга Колесник?

Голманката Олга Колесник, која покрај руското, зема и македонско државјанство, пет сезони од својата кариера мина во Кометал Ѓорче Петров. Таа потекнува од рускиот Ростов, а првите ракометни чекори ги направи во школата „Старт“, како...
video

Свадбениот бум продолжува: Се венчаа Коралес, Рајнкинд, Солберг…(ФОТО)

Трендот на венчавки и свадбени веселби продолжува и во првата половина на месец јули, а последниот викенд имаше уште четири. Ракометарките на европскиот вицепрвак Ѓер, Доротеја Фалувеги и Силје Солберг, го кажаа судбоносното „ДА“. Во Тоскана,...

Лазаров: Никогаш не спијам добро пред натпревар…

Светската ракометна федерација (ИХФ) по повод ИХФ неделата, направи разговори со неколку истакнати ракометни личности, кои на било кој начин останаа запамтени во ракометниот свет. Медиа тимот на ИХФ разговараше и со поранешниот македонски...
video

Вардарецот имаше причина за славење: Дарко Ѓукиќ вторпат стана татко (ФОТО)

Српскиот репрезентативец Дарко Ѓукиќ, кој го носи дресот на македонскиот шампион Вардар викендов имаше голема причина за славење. Десното крило по вторпат стана татко, откако неговата сопруга Милица донесе на свет девојче, кое го доби...
video

Се ожени Лука Циндриќ – меѓу гостите и Македонци, а не се ракометари (ФОТО)

Некогашниот ас на Металург и Вардар, а сегашен на Барселонa, Лука Циндриќ се ожени со долгодишната партнерка Лара Стипетиќ. За забавата на присутните се погрижи познатата хрватска пејачка Маја Шупут, која имаше свое шоу, а...
video

Тадеј Матијашиќ стана македонски зет – се ожени со шминкерката Зои Блаж (ФОТО)

Словенечкиот ракометар Тадеј Матијашиќ, кој сега игра во Германија, од вчера и официјално стана македонски зет. Тој се ожени со долгогодишната девојка Зорица Блажева, која повеќе е позната во македонската јавност како Зои Блаж. Таа своевремено...
video

Романтично запросување на островот Крф, Марија Николиќ кажа „ДА“ (ФОТО)

Ракометарката Марија Николиќ, која веќе пет сезони настапува за тимот на ПАОК од Солун, денешниот ден ќе го памети засекогаш. Нејзиниот дечко Маријан Трајчевски ја запроси поранешната репрезентативка на островот во јужниот сосед - Крф. На...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ