понеделник, јануари 27, 2020

ЕУРО2020

Црна Гора на нозе, се слави победата над Србија со огномет и сирени низ...

Репрезентацијата на Црна Гора го доби дерби дуелот против Србија во 2. коло од Групата А со 22:21 и дојде на чекор од огромен успех. На Црногорците им треба победа в понеделник против Белорусија за...
video

Вујо мајсторе се појави во Грац, фановите веднаш го „нападнаа“ (ВИДЕО)

Поранешниот селектор на Словенија и актуелен тренер на ППД Загреб, Веселин Вујовиќ денеска се појави во Грац каде што беше на трибините за да ги следи натпреварите од Групата А. Вујо беше присутен прво на...
germanijadanska

Шпанија ја растури Германија, Исланд приреди сензација против Данска

Шпанија забележа убедлив триумф со 33:26 над репрезентацијата на Германија во дуелот помеѓу екипите кои остварија победи во првото коло во групата Ц. Шпанците имаа фуриозен почеток на мечот, поведоа со 8:2 и најавија триумф...

Радовиќ и пресуди на Србија и ја однесе Хрватска во вториот круг

Репрезентацијата на Црна Гора дојде до голема победа против Србија и во понеделник ќе се бори за пласман во вториот круг. Денеска со 22:21 дојде до клучен триумф по кој стана јасно дека Хрватска...

Шведски арбитри за Македонија на дуелот против Чешка

Европската ракометна федерација ги делегираше судии за натпреварите од второто коло на групата што се игра во австриската престолнина Виена. На средбата меѓу Македонија и Чешка, правдата ќе ја делат шведските арбитри Мирза Куртагиќ и...

Хрватска покажа моќ и ја декласираше Белорусија

Избраниците на Лино Червар имаа фантастично издание во второто коло од прелиминарната фаза на Европското првенство против селекцијата на Белорусија. Хрватска оствари убедлива победа од 31:23. Хрватите имаа силен почеток и веќе во 8. минута...

Нема отстапување од зацртаното, сите мисли насочени кон Чешка и нова победа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

После победата над Украина, Македонија утре од 16 часот ќе има нов предизвик, а следен ривал е елекцијата на Чешка која ќе го даде патот за Македонија на овој шампионат. Ракометарите се подготвени за она...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ