вторник, септември 29, 2020

ЕУРО2020

Видерер контра Червар: Ниту еден натпревар на ЕП не беше „решен“ од судиите!

Селекторот на Хрватска, Лино Червар, низ хрватските медиуми ги обвини македонските арбитри Ѓорѓи Начевски и Славе Николов за лоша арбитража на финалниот натпревар против Шпанија на ЕП. Претседателот на Европската ракометна федерација, Михаел Видерер, во...

„Маго ди Умаго“ се врати дома – пречек за Лино Червар и во родниот...

Повеќе од илјада жители на хрватскиот град Умаг, родното место на селекторот Лино Червар во текот на вчерашниот ден организираа пречек на градскиот плоштад за стратегот што и го донесе на Хрватска сребрениот медал. „Горд...

Остроушко: Ако молчите – работите нема да се променат на подобро…

Левиот бек на Еурофарм Пелистер и репрезентацијата на Украина, Владислав Остроушко во интервју за украинските медиуми зборуваше за финансиските проблеми во националниот тим. Украина го заврши настапот со три порази во прелиминарната фаза, а оваа...
video

Не се живее само од ракомет – Генсхајмер отвори ресторан, а има и бизнис...

Една од главните ѕвезди на репрезентацијата на Германија, Уве Генсхајмер освен во ракометот, е активен и во бизнисот. Тој три сезони настапуваше во ПСЖ од каде што се врати во неговиот Рајн Некар Левен. Веднаш...

Само Шпанија и Шведска успеале да одбранат титула на ЕП

После Шведска која успеваше двапати да ја одбрани титулата односно три години по ред да доминира на Европските првенства во 1998, 2000 и 2002 година, Шпанија стана втората земја на која и успеало да...

„Каубоите“ останаа без сон – славеа до рано утро во македонски ресторан во Загреб...

Хрватската репрезентација загуби во финалето на Европското првенство од Шпанија со 22-20 и  само детали го решија победникот. Сепак и сребрениот медал донесе многу радости кај навивачите, кои ги пречекаа своите херои во 1 часот...

Шпанија со втора круна и прва со осум трофеи од ЕП

Репрезентацијата на Шпанија од вчера е на 3. место на вечната листа на селекции кои освојувале трофеи на Европските првенства, но воедно е прва окја може а се пофали дека на 14 шампионати досега...

Еуро2020: Финалето сиромашно со голови, Шпанците знаеја како до победа

Репрезентацијата на Шпанија го заврши Европското првенство без пораз откако во финалето славеше над Хрватска со 22:20 во натпревар кој беше сиромашен со голови. Двете репрезентации имаа свои моменти така што на крајот се радуваше...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ