ВРЕМЕПЛОВ

video

ДА НЕ СЕ ЗАБОРАВИ: Пред 20 години Кометал Ѓорче Петров ја покори Европа! (ВИДЕО)

19 Mај 2002 година со златни букви е запишан во историјата на македонскиот спорт и македонскиот ракомет. Иако тимот на Кометал Ѓорче Петров одамна нема европски лик и игра само во Женската лига, и...

Поранешен селектор на Словачка ќе го предводи Криенс Луцерн

Поранешниот селектор на репрезентацијата на Словачка, Петар Кукучка, кој доби отказ од раководството на словачката федерација по неуспехот во бараж натпреварите за пласман на Светското првенство 2023, од следната сезона ќе го предводи амбициозниот...
video

Интелигентно или срамно? – се сеќавате ли на најскандалозниот потег во историјата на ракометот...

Потегот на легендарниот Гунар Прокоп на мечот меѓу Хипо и Мец од Лигата на шампионите, остана запаметен како еден од најскандалозните во историјата на ракометот. Гунар Прокоп ќе остане запаметен како еден од најголемите ракометни...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ