ВРЕМЕПЛОВ

video

Се сеќавате ли на Голуб Докниќ – како екс голманот на Вардар го мина...

Oткако почна да се практикува играта седум на шест, голманите можат да се пофалат со многу постигнати погодоци од својата половина на теренот, но порано чуварите на мрежата немаа таква улога и ретко можеа...
video

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: За незаборав – три години откако Чупиќ и Вардар ги расплакаа...

На денешен ден пред четири години, во „Ланксес Арена“ во Келн, беше напишана можеби најубавата страницата во македонската ракометна историја. По женската титулата на Кометал Ѓорче Петров во 2002 година, 15 години подоцна, Македонија доби...

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Натпревар за аналите – кога Вардар за првпат во историјата ја...

На денешен ден пред три години, 3 јуни 2017 година, Вардар за првпат одигра натпревар од завршниот турнир во Лигата на шампионите. Македонскиот тим по голема борба славеше над Барса со голот на Лука Циндриќ...
video

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Ниту Веспрем не најде лек – Вардар вторпат се качи на...

Ракометарите на Вардар по втор пат во три години станаа европски шампиони, откако во финалето на завршниот турнир во Келн го победија Веспрем со 27:24. На денешен ден, пред една година во „Ланксес Арена“, „црвено-црните“...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ