🎥 СЕДУМ ГОДИНИ од чудото во Келн – како Вардар и Чупиќ го расплакаа ПСЖ

Пред седум години, на 4 јуни 2017 година, тимот на Вардар за првпат во клупската историја стана европски шампион. По елиминацијата на големата Барса во полуфиналето, Вардар во финалниот натпревар славеше против ПСЖ со 24-23, а последниот гол беше дело на Иван Чупиќ. Потсетете се на најважниот момент од тој натпревар....