ВРЕМЕПЛОВ

video

Се сеќавате ли на Голуб Докниќ – како екс голманот на Вардар го мина...

Oткако почна да се практикува играта седум на шест, голманите можат да се пофалат со многу постигнати погодоци од својата половина на теренот, но порано чуварите на мрежата немаа таква улога и ретко можеа...
video

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: За незаборав – три години откако Чупиќ и Вардар ги расплакаа...

На денешен ден пред четири години, во „Ланксес Арена“ во Келн, беше напишана можеби најубавата страницата во македонската ракометна историја. По женската титулата на Кометал Ѓорче Петров во 2002 година, 15 години подоцна, Македонија доби...

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Натпревар за аналите – кога Вардар за првпат во историјата ја...

На денешен ден пред три години, 3 јуни 2017 година, Вардар за првпат одигра натпревар од завршниот турнир во Лигата на шампионите. Македонскиот тим по голема борба славеше над Барса со голот на Лука Циндриќ...
video

ВРЕМЕПЛОВ – Кире Лазаров: Овој медал го посветувам на мојот татко! (ВИДЕО)

На денешен ден пред пет години, 31 мај 2015 година, македонскиот капитен Кире Лазаров ја освои првата титула во Лигата на шампионите. Пред себе имаше достоен противник, но каталонскиот гигант Барселона успеа да ја потврди...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ