понеделник, септември 27, 2021

24РАКОМЕТ ТВ

video

Дарко Ѓукиќ за 24Ракомет ТВ: Македонија е со подмладен состав, но сите се квалитетни...

Ракометарот кој се враќа во Македонија и ќе го носи дресот на Вардар во новата сезона, Дарко Ѓукиќ денеска ќе игра против сениорската репрезентација на Македонија на контролната средба во Ниш oд 18 часот....
video

Бабиќ: Растеме со забрзано темпо за еден ден да ги претставиме Еурофарм Пелистер и...

Хрватскиот стратег неодамна го продолжи договорот со Еурофарм Пелистер до летото 2023 година. Битолчани играат добро во регионалната СЕХА лига и во Лигата на Европа, имаат добри шанси за место во осминафиналето, а нови...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ