24РАКОМЕТ ТВ

video

Душебаев за 24 Ракомет ТВ: Скопје засекогаш останува во моето срце

Првиот ракометар кој од Вардар се пресели во Келце беше Алекс Душебаев, а тој учествуваше во освојувањето на првата круна во Лигата на шампионите. Вели дека секогаш со задоволство доаѓа во Скопје и дека секогаш...
video

Зорман за 24 Ракомет ТВ: Вардар играше супер, трпеливо, не успа со нивната игра

Помошникот на Талант Душебаев, Урош Зорман после средбата против Вардар на која беше обезбедено реми од 28:28 го даде своето видување за она што беше прикажано на теренот. Тој вели дека поделбата на бодовите е...
video

Пелко за 24 Ракомет ТВ: Ако играме со срце можеме против секого до бод...

Пивотот од Словенија, Сикошек Пелко на дуелот против Келце кој финишираше со нерешени 28:28 одигра неколку минути во финишот, но беше максимално корисен. Неговите погодоци во завршницата беа важни и пресудија во моментите кога беше...
video

Чупиќ за 24 Ракомет ТВ: Сите играме еден за друг, тоа е моќта на...

Ракометарот на Вардар кој денеска се покажа одлично како десен бек и беше супер замена за Даинис Кристопанс на оваа позиција, Иван Чупиќ после дуелот со Келце коментираше пред камерата на 24 Ракомет ТВ. Тој...
video

Јотиќ за 24 Ракомет ТВ: Срам ми е…

Најефикасниот ракометар во редовите на Еурофарм Работник, Ловро Јотиќ на средбата против Мешков Брест имаше осум погодоци, а после овој дуел имаше критички коментари за прикажаното на теренот. Тој одработе добра средба, но како тим...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ