24РАКОМЕТ ТВ

video

Костески за 24 Ракомет ТВ: Ќе се потрудам да обезбедам место во тимот за...

Десното крило на ППД Загреб, Ненад Костески сè повеќе добива шанса и во сениорска конкуренција, а ова го промовира и во кандидат за место во тимот кој ќе биде во конкуренција за Европското првенство...
video

Брестовац: Момците мора да ме убедат дека местото им е во репрезентацијата (ВИДЕО)

Машката сениорска репрезентација на Македонија во изменет состав сомлади сили денеска се собра во Скопје и подоцна патува за Турција каде што ќе одигра две контролни средби против селекциите на Турција и Италија. Селекторот Брестовац...
video

Шола за 24 Ракомет ТВ: Вардар ни покажа дека ракометот е жив, не е...

Еден од најдобрите голмани во историјата на ракометот во Хрватска, Владо Шола сезонава е предводник на новиот тим во СЕХА-лигата, Пекинг универзитет и тој ги предводи во натпреварите на кои Кинезите собираат искуство. Ова е...
video

Маџовски за 24 Ракомет ТВ: Се паметат бодовите, лошиот период ќе го заборавиме (ВИДЕО)

Ракометарот на Еурофарм Работник, кој игра на позицијата лево крило, Бојан Маџовски постигна два гола на средбата против Кокс на која битолчани славеа со 31:30. Еден од погодоците беше доста атрактивен откако доби асистенција од...
video

Гуглета за 24 Ракомет ТВ: Ми недостига атмосферата и пријателите од Македонија (ВИДЕО)

Во дресот на Кокс на средбата против Еурофарм Работник во Битола настапи и Александар Гуглета, ракометарот кој настапуваше за екипите на Металург и Пелистер. Тој мораше поразен да си замине од Битола, а вели...
video

Ојлески за 24 Ракомет ТВ: Беше тензично до крај, но го скршивме мразот

Екипата на Еурофарм Работник денеска го совлада Кокс со 31:30 во 4. коло од Лигата на шампионите и конечно успеа да дојде до првите два бода кои се историски за клубот. Сите ракометари се расположени...
video

Дувњак за 24 Ракомет ТВ: Секогаш е задоволство да се игра пред ваква феноменална...

Еден од најдобрите ракометари на денешницата, Домагој Дувњак беше лидер во играта на Кил во победата против Вардар од 31:20 во СЦ „Јане Сандански“ и тоа што тој го направи дефинитивно значеше многу на...
video

Обрадовиќ за 24 Ракомет ТВ: Во Македонија се играше ракомет и пред, ќе се...

Актуелниот селектор на женската репрезентација на Србија и тренер на машкиот тим на Пролетер од Зрењанин, Љубомир Обрадовиќ во сезоната 2000/01 беше и на клупата на Вардар. Тој има одлични резултати зад себе како...
video

Обрадовиќ за 24 Ракомет ТВ: Во Македонија се играше ракомет и пред, ќе се...

Актуелниот селектор на женската репрезентација на Србија и тренер на машкиот тим на Пролетер од Зрењанин, Љубомир Обрадовиќ во сезоната 2000/01 беше и на клупата на Вардар. Тој има одлични резултати зад себе како...
video

Сара Ристовска стана Кире Лазаров! (ВИДЕО)

Македонската репрезентативка Сара Ристовска беше клучната фигура заедно со голманката Чана Масон, во победата на ЦСКА Москва над големиот ривал Лада Толјати со 25-23. Ова е четврти натпревар за новиот проект во рускиот ракомет, а...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ