24РАКОМЕТ ТВ

video

Крстевски за 24Ракомет ТВ: Со добра одбрана и квалитетен напад можеме до победа (ВИДЕО)

Еден од играчите кои се дебитанти на ова Европско првенство, Горан Крстевски не доби шанса на првата средба, но со оглед на тежината на дуелот против Чешка и потребата од ротација може да се...
video

Маркоски за 24Ракомет ТВ: Чешка е без главниот пивот, но сите бекови им се...

Еден од поискусните во оваа репрезентацијата на Македонија, пивотот Никола Маркоски пред натпреварот против Чешка очекува на овој меч одбраната да понесе голем товар. Иако ракометарот кој на последниот натпревар задаваше многу проблеми за одбраната...
video

Брестовац за 24Ракомет ТВ: Секој натпревар против Чешка е нов филм, нова епизода (ВИДЕО)

Селекторот на Македонија, Данило Брестовац очекува добро издание од неговите ракометари на денешниот дуел. На ракометарите им претстои нова пресметка со стариот познаник, Чешка, а ова ќе биде дуел кој може да ја промовира...
video

Георгиевски за 24 Ракомет ТВ: Втората фаза е нашата цел, но одиме чекор по...

Денеска стартува Европското првенство за Македонија, а десното крило Гоце Георгиевски потврдува дека сите се подготвени да го дадат максимумот и се свесни за она што ги очекува. Во своите коментари за 24Ракомет ТВ...
video

Манасков за 24 Ракомет ТВ: Квалитетот е на наша страна, но не смееме да...

Еден од ракометарите кој беше дел од сите шампионати од 2012 година досега, Дејан Манасков добро знае како е да се игра на ваков тип на натпреварување.  Тој очекува добар старт против ривал кој...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ