24РАКОМЕТ ТВ

Парондо за 24 Ракомет ТВ: Атмосферата ќе биде добра, но не игра публиката… (ВИДЕО)

Тренерот на Вардар, Роберто Парондо се врати на теренот каде што играше во финишот од својата кариера. Пик Сегед беше клуб каде што мина неколку години од кариерата и добро се сеќава на тој дел…

Скубе за 24 Ракомет ТВ: Ќе има емоции, но сега сум играч на Вардар и имам цел да победиме (ВИДЕО)

Ракометарот кој до минатата сезона го носеше дресот на Пик Сегед, Сташ Скубе утре ќе се потсети на минатите две сезони кога имаше одлични настапи со оваа екипа. Тој имаше одлични игри и секако ќе…

Чупиќ за 24 Ракомет ТВ: Пик Сегед има добра публика, но никаде нема како во Скопје (ВИДЕО)

Ракометарот кој добро знае како е да се победува на важните средби и кој има титули во Лигата на шампионите, Иван Чупиќ е внимателен пред утрешниот натпревар. Не сака да има никакво опуштање и вели…

Шего за 24Ракомет ТВ: Вардар можеби не е подобар од ПИК Сегед за осум голови, но…(ВИДЕО)

Ракометарите на ПИК Сегед ќе имаат тешка задача во реванш средбата од четвртфиналето во Лигата на шампионите да ја стигнат огромната предност на Вардар од осум голови, 31-23. Голманите на унгарскиот состав имаа солидна партија,…

Милосављев за 24Ракомет: Плачев пред, за време и по натпреварот (ВИДЕО)

Вардар патува со голема предност од осум голови на реванш средбата против ПИК Сегед и се наоѓа на чекор до трет пласман на завршниот турнир во Лигата на шампионите. Голманот Дејан Милосављев вели дека никогаш…

Алиловиќ за 24Ракомет ТВ: Сигурен сум дека Вардар пак ќе биде голем (ВИДЕО)

Ракометарите на ПИК Сегед не знаеја што ги снајде во пеколниот „Јане Сандански“ и ќе се вратат дома со пораз од осум голови разлика, 31-23. Голманот Мирко Алиловиќ, кој бранеше солидно во првиот дел, а…

Чупиќ за 24Ракомет ТВ: Оваа победа е за нашата соблекувална и овие навивачи (ВИДЕО)

Македонскиот првак Вардар забележа победа во својот последен меч сезонава во СЦ „Јане Сандански“. „Црвено-црните“ момци го надиграа ПИК Сегед и го совладаа со 31:23 со што добија убава предност пред реваншот и тргнаа полека…

СЕЌАВАЊАТА ЌЕ ОСТАНАТ ЗАСЕКОГАШ – Вардаровите херои се разделија од навивачите! (ВИДЕО)

Вардар го победи ПИК Сегед убедливо со 31-23 и се наоѓа на еден чекор до пласман на завршниот турнир во Лигата на шампионите трет пат по ред. Ниту ракометарите, ниту навивачите не ги криеја емоциите……

Скубе за 24Ракомет ТВ: Ситуацијата не е идеална, но ќе пробаме за крај да одиграме една добра партија! (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар ги чека првиот четвртфинален натпревар од Лигата на шампионите против унгарскиот шампион ПИК Сегед. За сите од актуелниот „црвено-црн“ ростер ова ќе биде последен настап пред домашната публика во најелитното натпреварување. Средниот…