СТРУГА 2021

СТРУГА 2021: Вардар го совлада Бутел, но со гол во последниот напад

Ракометарите на Вадрар со комбиниран состав одиграа рутински на вториот натпревар на Струшкиот турнир и ја совладаа екипата на Бутел Скопје со 25:24 откако бронзениот од последните Олимписки игри, Гурбиндо погоди за победа. Од почеток...

СТРУГА 2021: Еурофарм Пелистер супериорно против Тиквеш за финале и одбрана на трофејот

Ракометарите на Еурофарм Пелистер имаа одлично издание на вториот натпревар на Струшкиот турнир и со убедлива игра триумфираа над Тиквеш со 38:21 . Со оваа победа битолскиот тим го потврди пласманот во финалето на...
video

Струга дише со ракометот – се игра и на полноќ (ВИДЕО)

Струга важела и се уште важи за град од кој потекнуваат многу ракометари што играат важна улога во суперлигашките клубови и оставиле белег во македонскиот ракомет. Браќа Мојсовски, браќата Маркоски, браќата Костески, Танески, Јоновски, Ојлески,...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ