СТРУГА 2021

СТРУГА 2021: Металург рутински ја совлада Струга за 5. место

Ракометарите на Металург го освоија петото место на 49. издание на Струшкиот турнир откако во натпреварот за пласман беа подобри од домаќинот Струга со 29:23. Металург подобро го отвори натпреварот и поведе 2:0 и 4:2,...

Чкембари и Комити најавија „инвазија“ на Струга за финалето

Екипите на Вардар и Еурофарм Пелистер вторпат во само неколку дена ќе имаат одмерување на силите за пехар, а овој пат тоа ќе биде во финалето на 49. издание на Струшкиот турнир каде што...

ПОЗНАТИТЕ СОСТАВИТЕ: Победничкиот тим не се менува, Лазаров со истите 16 ракометари во борбата...

Машката кадетска репрезентација на Македонија денеска ќе игра во финалето на ЕХФ шампионатот во Скопје. Ривал е селекцијата на Полска, која веќе ја совладавме во групната фаза, но сега момците на Лазаров ќе ги чека...

Гурбиндо: Среќен сум што победивме, ќе играме уште подобро

Најзвучното засилување на Вардар за претстојната сезона, Едуардо Гурбиндо вчера пристигна во тимот и веднаш го имаше својот прв настап на дуелот против Бутел Скопје. Гурбиндо го постигна победничкиот погодок на натпреварот, а по завршувањето...

Вујовиќ: Сè што им кажав на играчите беше да го заборават овој натпревар

Вардар славеше минимално против Бутел Скопје во вториот натпревар на Струшкиот турнир со 25:24 и обезбеди пласман во финалето каде противник ќе му виде Еурофарм Пелистер. Тренерот Веселин Вујовиќ го коментираше настапот за своите ракоемтари...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ