СТРУГА 2021

Марковски: Нешто не функционира во екипата, нешто не правиме добро

Со победата на екипата на Тиквеш од 30:26 против Металург во 1. коло од Групата Б на Струшкиот турнир, падна и првото изненадување со што се најави интересно натпревање до недела. Ова е силен удар...

Магдинчев: Со ваква одбрана, на сите во лигата ќе им направиме проблеми

Тиквеш славеше во првото коло од групата на Струшкиот турнир против Металург со 30-26, најмногу по заслуга на голманот Александар Стојаноски кој собра 18 интервенциии. Тренерот Ристо Магдинчев е задоволен по оваа победа, но вели...

СТРУГА 2021: Шоу на голманот Стојаноски, Тиквеш го шокираше Металург

Ракометарите на Тиквеш направија изненадување и прославија победа над составот на Металург со 30-26. Голманот на кавадарчани Александар Стојаноски имаше свое шоу и забележа дури 18 одбрани и 2 пенали против Хорват, Њокас, Петров...и...

СТРУГА 2021: Вардар сигурен против домаќинот на отворањето на турнирот

Ракометарите на Вардар после поразот во Супер Купот на Македонија имаа сигурно отварање на 49. издание на Струшкиот турнир на кое го совладаа домаќинот Струга лесно и убедливо со 39:26. Вардарци засилени со новите имиња...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ