СТРУГА 2021

МВП во Струга за Дибиров, Секељ прв голман (ФОТО)

Со завршувањето на финалето на Струшкиот турнир станаа познати и носителите на индивидуалните признанија, а таму наградите беа поделени кај финалистите и кај третопласираниот состав. Тимур Дибиров кој во финалето постигна десет гола и беше...

Дибиров стави точка на 49. Струшки турнир – После 70 минути Вардар се реваншираше...

Ракометарите на Вардар му се реваншираа на тимот на Еурофарм Пелистер за ланскиот пораз на Струшкиот турнир, како и за поразот во Супер купот на Македонија пред некој ден откако денеска дојдоа до триумф...
video

На провокација со љубов: Стоилов vs Чкембари (ВИДЕО)

Вардар и Еурофарм Пелистер играат во финалето на 49.издание на Струшкиот турнир во реприза од минатата година. На отвореното игралиште "Горан Попоски Бабец", присутни се Чкембари, навивачите на битолскиот тим. Тие на загревањето го провоцираа капитенот...
video

СТРУГА 2021: Домаќините гордo најавија: В година ќе имаме Лига на шампиони во Струга

Најпознатиот ракометен турнир во Македонија, оној што се одржува на Отвореното игралиште во Струга годинава по 49. пат беше домаќин од 12 до 15 август продолжувајќи ја традицијата што со децении е без разлика...

СТРУГА 2021: Бутел Скопје со ново одлично издание го освои третото место

Ракометарите на Бутел Скопје имаа уште едно одлично издание на Струшкиот турнир и во натпреварот за 3. место лесно и убедливо ја совладаа екипата на Тиквеш со 29:20. Бутел Скопје доминираше во текот на сите...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ