СЕХА лига

Мешков Брест си игра мајтап со СЕХА

Во текот на минатата година, белорускиот првак Мешков Брест, во многу наврати играше со вториот тим во регионалната СЕХА лига и го навлече гневот на раководството, иако официјално не беа предупредени за таквите постапки....

Серијата продолжи и во Прешов, Вардар лесно и убедливо против Татран

Вардар продолжува со победничкиот ритам во кој се наоѓа, а нова жртва беше составот на Татран Прешов. Со триумфот од 29:22 денеска беа обезбедени нови три бода така што вардарци се враќаат на лидерското...

Гледајте го во живо натпреварот Татран Прешов – Вардар (ВИДЕО)

Натпреварот од 4. коло од СЕХА лигата меѓу Татран Прешов и Вардар денеска се игра во Словачка каде од 20:45 часот „црвено-црните“ ќе имаат обид да се изборат за нова победа. После 11 победи во...

Војводина реди победи во СЕХА лигата

Војводина ја оствари и третата победа во СЕХА лигата и привремено изби на врвот на табелата во групата А. Во 4. коло го совладаа тимот на Мотор Запорожје со 25:22 кој на ова гостување...

Битолската публика ќе ужива: Давид Дејвис ги носи сите ѕвезди на дуел со Еурофарм...

Со почеток во 17:15 часот утре во салата „Боро Чурлевски“ во Битола гостува екипата на Веспрем, која ќе одигра натпревар од СЕХА лигата против Еурофарм Работник. Поучени од досегашните натпревари на Еурофарм Работник и во...

Вардар има феномелна серија против Татран, денеска може да ја продoлжи

Ракометарките на Вардар вечерва од 20:45 часот ќе ги одмери силите со екипата на Татран Прешов во СЕХА-лигата, а ова ќе биде добра можност за да биде продолжена серијата која трае уште од 19...

Еурофарм Работник без тројца ракометари против Татран Прешов

Македонскиот вицепрвак Еурофарм Работник по репрезентативната пауза, им се враќа на обврските во Лигата на шампионите. „Фармацевтите“ веќе се во Словачка, а стратегот Стевче Алушовски во Битола ги остави десниот бек Михаил Петровски, како и...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ