четврток, септември 24, 2020

Лига на шампиони - Мажи

13 Македонци ќе играат во ЛШ, најбројни се Французите! (ФОТО)

Во новата сезона од Лигата на шампионите ќе играат вкупно 16 екипи, а меѓу нив и македонскиот првак Вардар. За разлика од претходните сезони, во „црвено-црните“ редови доминираат македонските репрезентативци - ги има вкупно 10. Во...

Скубе: Шоуто може да почне – за мене ова ќе биде специјален натпревар

Европскиот првак Вардар вечерва ќе го одигра првиот натпревар од новата сезона во Лигата на шампионите. Ривал на „црвено-црните“ ќе биде Мешков Брест, а меѓу ракометарите на белорускиот тим е Словенецот Сташ Скубе. Тој мина две...

Стоилов: Ќе покажеме дека Вардар припаѓа меѓу најдобрите европски клубови!

Ракометарите на европскиот првак Вардар вечерва го играат првиот натпревар од новата сезона во Лигата на шампионите против Мешков Брест. Вардарци комплетни со капитенот Стоилов отпатуваа за Брест и ќе дадат се од себе да...

ШТО ВЕЛАТ ОБЛОЖУВАЧНИЦИТЕ: Вардар е голем аутсајдер во Белорусија! (ФОТО)

Денеска започнува новата сезона во Лигата на шампионите, а прв предизвик за европскиот шампион Вардар ќе биде гостувањето кај Мешков Брест. Во „црвено-црниот“ тим имаше многу измени, дојдоа дури девет многу играчи, а белорускиот првак...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Алушовски одбра 16 ракометари за дуелот во Брест, отпадна еден бек!

Ракометарите на Вардар денеска го играат првиот натпревар од новата сезона во Лигата на шампионите против Мешков Брест. Стратегот на „црвено-црниот“ тим Стевче Алушовски, одбра 16 ракометари во ростерот од оние 17 што отпатуваа, а...

Вардар стартува во Лигата на шампионите со нов лик, но со стари амбици

Денеска започнува новата сезона во Лигата на шампионите, со четири натпревари од првото коло, а се уште европскиот шампион Вардар гостува кај белорускиот првак Мешков Брест. Иако лани беше високо поразен во Брест, тимот на...

Вардар заглави на аеродром, од авион директно на тренинг!

Во првото коло од Лигата на шампионите, македонскиот и актуелен европски првак замина на првото гостување во новата сезона која ќе се одигра под нови корона услови. Уште на самиот почеток, „црвено-црните“ се соочија...

Талески: Каде и да игра Вардар, секогаш игра до крај!

Ракометарите на Вардар утре го играат првиот натпревар од Лигата на шампионите на гостински терен кај белорускиот првак Мешков Брест. Левиот бек Филип Талески вели дека тимот е максимално подготвен за првиот предизвик во новата...

Немаше друга опција: Одложен натпреварот меѓу ПИК Сегед и ПСЖ!

Утре започнува новата сезона во Лигата на шампионите, а уште на стартот ЕХФ се соочува со големи проблеми. Европската куќа на ракометот го одложи натпреварот меѓу ПИК Сегед и ПСЖ, што требаше в четврток да...

Вардар со тројца голмани во Брест

Ракометарите на европскиот шампион Вардар денеска на пладне ќе заминат за белорускиот град Брест, каде што утре ќе ја имаат премиерата во новата сезона од Лигата на шампионите. Стратегот Стевче Алушовски ќе смета на 17...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ