понеделник, октомври 19, 2020

Лига на шампиони - Мажи

Векиќ: Имавме долга пауза, ни следи важен натпревар против Флензбург

Десниот бек на Вардар, Јосип Векиќ е еден од највисоките ракометари во Лигата на шампионите. Се работи за млад играч кој летово пристигна од ППД Загреб и кој има повеќе дефанзивни отколку офанзивни задачи. Пред...

Лига на шампиони: Владо Шола дебитира со Загреб и тоа против Барселона

Денеска и утре екипите кои се дел од Лигата на шампионите во машка конкуренција се враќаат на терен и ќе ги одиграат средбите од 4. коло. После кратката пауза одново се играат натпревари, а овој...

Македонските ракометни претставници во еврокуповите – во живо на МТВ !!!

Ракометните вљубеници можат да здивнат и да ги очекуваат натпреварите во европските купови на кои треба да играат машките тимови од Македонија. Веќе е познато дека средбите на кои ќе настапуваат тимовите на Вардар, Еурофарм...

Георгиевски: Флензбург има брз напад, но ние мора да го одиграме договореното

Екипата на Вардар ги привршува подготовките за средбата против Флензбург која утревечер се игра во СЦ „Јане Сандански“. Вардарци се еден месец без официјален натпревар откако после Мешков Брест не одиграа ниту еден друг натпревар. После...

Алушовски: Ќе се обидеме да излеземе како победници против Флензбург

Ракометарите на Вардар ги привршуваат подготовките за утрешниот дуел против составот на Флензбург во Лигата на шампионите, а ова ќе биде прв дуел за Вардар после оној на стартот во 1. коло против Мешков...

Еден од ривалите на Вардар во ЛШ покажа слабост, претрпе тежок пораз

Екипата од Норвешка, која во декември треба да биде противник на Вардар во декември,Елверум претрпе тежок и сензационален пораз во домашното првенство. Елверум загуби на дуелот против Хаслум и тоа со високи осум, гола и...

Поради еден позитивен, сите во Вардар на нов тест, резултатите веќе познати

Пред натпреварот против Флензбург во Вардар има мали турбуленции, откако еден ракометар беше позитивен на Ковид 19. Поради Томислав Јагуриновски сите ракометари и членови на стручниот штаб мораа на тестирање, а резултатите се негативни...

ОФИЦИЈАЛНО: Загреб го претстави Шола, тој вети дека ќе тежнее кон победи

Најавите од пред неколку часа дека Владо Шола ќе биде новиот тренер на екипата на ППД Загреб после спогодбената разделба со Игор Вори. Од клубот организираа и прес-конференција, па Владо Шола веќе е претставен како...

Шампионот на Хрватска остана без тренер: Загреб и Вори се разделија

Тимот на ППД Загреб после три кола од Лигата на шампионите и пред стартот на новата сезона во СЕХА-лигата остана без својот тренер. Игор Вори повеќе не е на тренерската позиција откако дојде до...

14 позитивни случаи во Мотор Запорожје, одложен натпреварот против Кил!

Еввропската ракометна федерација објави дека натпреварот од четвртото коло во Лигата на шампионите меѓу Кил и Мотор Запорожје е одложен. Причината се дури 14 позитивни тестови на коронавирусот на ракометарите од украинскиот шампион! Натпреварот требаше да...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ