Лига на шампиони - Мажи

Маргуч: Ќе биде интересно да се игра против сите ривали

Унгарскиот шампион Веспрем е еден од ривалите на Еурофарм Пелистер во групниот сегмент од Лигата на шампионите. Веспрем, освен со Еурофарм Пелистер, во рамки од групата А ќе игра уште и со екипите на Спортинг,...

Од Плоцк најавуваат – ќе се трудиме да стигнеме што подалеку во ЛШ

Македонскиот шампион Еурофарм Пелистер ќе игра во група со Веспрем, ПСЖ, Висла Плоцк, Фуксе Берлин, Динамо Букурешт, Спортинг Лисабон и Фредериција. Од полскиот шампион велат дека осум екипи ќе се борат за место во следната...

Во Фуксе Берлин среќни по ждрепката – не чекаат одлична атмосфера, возбудувања, атрактивен ракомет…

Македонскиот шампион Еурофарм Пелистер во новата сезона од Лигата на шампионите ќе игра против екипите на ПСЖ, Веспрем, Висла Плоцк, Фуксе Берлин, Спортинг Лисабон, Динамо Букурешт и Фредериција. Од германскиот вицепрвак Фуксе Берлин се задоволни...

Фредериција на шопинг во Бундес лигата, го донесе и еден од најголемите шведски таленти

Еден од ривалите на Еурофарм Пелистер во Лигата на шампионите, данскиот вицепрвак Фредериција, полека го комплетира ростерот за новата сезона. Клубот во своите редови го донесе левиот бек Мадс Андерсен, кој во изминатата сезона настапуваше...

Дејвис: Нема лесни натпревари во Лигата на шампионите

Некогашниот тренер на ЖРК Вардар и Вардар, Давид Дејвис, одново се враќа на европска сцена и по работата во Египет го презема Динамо Букурешт. Романскиот првак е дел од групата А во Лигата на шампионите...

Ангеловски: Наша одговорност е да бидеме подобри во сите сегменти

Македонскиот првак Еурофарм Пелистер ги доби ривалите во групната фаза од новата сезона во Лигата на шампионите. Битолчани ќе бидат дел од групата А и ќе играат против екипите на Веспрем, ПСЖ, Фуксе Берлин, Спортинг...

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ: Пелистерци стартуваат дома со ПСЖ, па следува гостување кај Веспрем!

Македонскиот шампион Еурофарм Пелистер денеска ги доби ривалите во групната фаза од новата сезона во Лигата на шампионите. Битолчани се најдоа во групата A и ќе играат против екипите на Висла Плоцк, Веспрем, ПСЖ, Фредериција,...

Еурофарм Пелистер ги дозна ривалите – еве кои ТОП екипи доаѓаат во Битола!

Македонскиот првак Еурофарм Пелистер ги доби ривалите во групната фаза од новата сезона во Лигата на шампионите. Битолчани ќе бидат дел од групата А и ќе играат против екипите на Веспрем, ПСЖ, Фуксе Берлин, Спортинг...

ЕХФ ги избра најдобрите – еве ги идеалните машки и женски тим на сезоната!

Европската ракометна федерација денеска ги објави идеалните тимови на сезоната во машка и женска конкуренција. Од 11 до 23 јуни гласаа тренерите, ракометар(к)ите, фановите и новинарите (секој сегмент учествува со по 25% во вкупно збир),...

Македонскиот првак во евро-лотарија

Македонскиот првак Еурофарм Пелистер денеска ќе ги дознае ривалите во групата од новата сезона во Лигата на шампионите. Пелистерци се наоѓаат во третиот шешир во рангирањето, но тоа и не игра некоја голема улога, затоа...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ