Лига на шампиони - Мажи

Лазаров во група каква можеше само да сонува, се враќа на терен кај своите...

Капитенот на репрезентацијата на Македонија, Кирил Лазаров денеска ги дозна ривалите за новата сезона од Лигата на шампионите. Ждрепката му донeсе интересни ривали на тимот на Нант, а ова отвори простор за Лазаров да...

Од Мешков порачуваат: Ќе биде интересно да се игра против „новиот“ Вардар

Еден од ривалите на Вардар во новата сезона од Лигата на шампионите ќе биде добро познатиот Мешков Брест. Тренерот на белорускиот првак вели сите клубови што играат во елитата се силни и нема лесна ждрепка. „Беше...

Нова сезона, нова шема, но и нов пехар во Лигата на шампионите (ФОТО)

Во новата сезона од Лигата на шампионите трофеите кои досега се доделуваат заминуваат во историја, па новиот формат на одигрување на натпреварите ќе донесе и нови награди. После јавниот тендер на кој беа добиени 27...

Не можат без Вардар: Раул, Кристопанс, Скубе, Карачиќ, Митревски… доаѓаат во Скопје

Новата сезона од Лигата на шампионите ќе донесе интересни натпревари во Скопје на кои ќе бидат следени тимовите на ПСЖ, Келце, Порто, Пик Сегед, Мешков Брест, Елверум и Флензбург. Во поголемиот дел од овие тимови...

Алушовски: Нема да потцениме никого, ниту да прецениме, целта ни е Топ 8

Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски после денешната ждрепка имаше свое видување за ривалите кои „црвено-црните“ ги добија во групната фаза од Лигата на шампионите. Добро познати тимови со кои сигурно нема да биде воопшто лесно,...

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ: Вардар тргнува нагости кај Скубе и Брест, прв гостин во Скопје...

Ракометарите на Вардар ги дознаа противниците за новата сезона во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ ќе се сретнат со старите познаници Порто, Келце и Мешков Брест, а ќе играат и против ПСЖ, ПИК Сегед, Фленсбург и...

Ќе биде пеколна сезона – Вардар против ПСЖ, Келце, Порто, Пик Сегед, Флензбург…

Раул Гонзалес и Даинис Кристопанс ќе дојдат во Скопје и ќе бидат ривали на Вардар во новата сезона од Лигата на шампионите. Ждрепката денеска му го донесе шампионот на Франција на тимот на Вардар...
video

Гледајте ја ВО ЖИВО ждрепката за групите од Лигата на шампионите (ЛИНК)

Погледите на ракометните вљубеници низ Европа денеска ќе бидат вперени кон првата ждрепка пред стартот на новата сезона во Лигата на шампионите. Веќе се познати 16 учесници, меѓу кои и Вардар, во машкото  елитно натпреварување,...

Вардар ќе ги дознае ривалите во елитата – што ги чека „црвено-црните“ во новата...

Погледите на ракометните вљубеници низ Европа денеска ќе бидат вперени кон првата ждрепка пред стартот на новата сезона во Лигата на шампионите. Веќе се познати 32 учесници во машкото и женското елитно натпреварување, кое...

Женскиот е откажан, што ќе биде со машкиот фајнал фор во Лигата на шампионите?

Извршниот Комитет на Европската ракометна федерација донесе одлука да го одложи завршниот турнир во женската Лига на шампиони, што беше закажан од 3 до 6 септември во „Ласло Пап Арена“ во Будимпешта. Машкиот Ф4 е...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ