Лига на шампиони - Мажи

Најдоброто од 4. коло во Лигата на шампионите на едно место (ЛИНК)

Комплетирањето на натпреварите од 4. коло во Лигата на шампионите во машка конкуренција донесе и интересен пресек на најдобрите моменти. Во категориите најдобра седумка, најдобри одбрани и најдобри голови, сепак, нема ракометари на Вардар и...
video

Маџовски за 24 Ракомет ТВ: Се паметат бодовите, лошиот период ќе го заборавиме (ВИДЕО)

Ракометарот на Еурофарм Работник, кој игра на позицијата лево крило, Бојан Маџовски постигна два гола на средбата против Кокс на која битолчани славеа со 31:30. Еден од погодоците беше доста атрактивен откако доби асистенција од...

Лига на шампиони: Само две екипи останаа на максимум

Натпреварите од 4. коло од Лигата на шампионите одиграни викендов донесоа интересни резултати, а после нив само две екипи се на максимум. Откако Вардар и Алборг претрпеа порази останаа само ПСЖ и Савехоф со...
video

Гуглета за 24 Ракомет ТВ: Ми недостига атмосферата и пријателите од Македонија (ВИДЕО)

Во дресот на Кокс на средбата против Еурофарм Работник во Битола настапи и Александар Гуглета, ракометарот кој настапуваше за екипите на Металург и Пелистер. Тој мораше поразен да си замине од Битола, а вели...
video

Ојлески за 24 Ракомет ТВ: Беше тензично до крај, но го скршивме мразот

Екипата на Еурофарм Работник денеска го совлада Кокс со 31:30 во 4. коло од Лигата на шампионите и конечно успеа да дојде до првите два бода кои се историски за клубот. Сите ракометари се расположени...

ПСЖ не попушта, ПИК Сегед се прошета низ Алборг

Во мечот на неделата според ЕХФ во Лигата на шампионите, ПИК Сегед на гостувањето кај Алборг забележа сигурна победа со 35:28. Екипата од Унгарија имаше сигурен настап на гостувањето во Данска. Во многу ефикасен натпревар...

Петровски: Покажавме карактер на победници

Еден од поискусните ракометари во Еурофарм Работник, Михајло Петровски денеска имаше одлично издание и покажа дека е во одлична форма. Иако недостигаше десниот бек Стјепановиќ, тој одлично се снајде и заврши добра работа. „Добро го...

Алушовски: Им честитам на момците и раководството за историската победа

Тренерот на Еурофарм Работник, Стевче Алушовски може да биде задоволен што конечно после три загубени натпревари неговите момци успеаја да стигнат до победа во Лигата на шампионите и тоа во речиси идентичен тек на...

Две легенди на битолскиот ракомет повторно заедно на трибините (ФОТО)

Средбата меѓу Еурофарм Работник и Кокс е причина за уживање во убав ракомет, а денеска на трибините во салата „Боро Чурлевски“ во Битола има и доста познати личности. Меѓу оние кои се издвојуваат се две...

Лига на шампиони: ПСЖ и Алборг по максимум, Еурофарм Работник по прв триумф

Денеска ќе биде комплетирано 4. коло од Лигата на шампионите, а веќе е добро познато како се одвива ситуацијата во Групата Б каде што е Вардар. Шампионите се на 3. место со ист број...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ