Лига на шампиони - Жени

Мец немаше милост за Ѓорѓиевска и Подравка, Крим изненаден дома

Во првото коло од Лигата на шампиони за жени фаворитките остварија победи, единствено Крим беше изненаден на домашен терен од претставникот од Чешка, Мост Бањик. Подравка на гостувањето кај Мец доживеа катастрофален пораз од 40:26....

Мец немаше милост за Ѓорѓиевска и Подравка, Крим изненаден дома

Во првото коло од Лигата на шампиони за жени фаворитките остварија победи, единствено Крим беше изненаден на домашен терен од претставникот од Чешка, Мост Бањик. Подравка на гостувањето кај Мец доживеа катастрофален пораз од 40:26....

Неславен почеток за екс вардарките во Подгорица – Брест го среди Будуќност

Натпреварувањето во Лигата на шампиони за жени започна, а веќе во првото коло имаше некои неочекувани резултати. Екипата на Будуќност беше домаќин на францускиот Брест од кој  препрпе пораз 32:35. Во домашниот состав настапија...

Неславен почеток за екс вардарките во Подгорица – Брест го среди Будуќност

Натпреварувањето во Лигата на шампиони за жени започна, а веќе во првото коло имаше некои неочекувани резултати. Екипата на Будуќност беше домаќин на францускиот Брест од кој  препрпе пораз 32:35. Во домашниот состав настапија...

Лига на шампиони: Возбудувања во Норвешка, лесна задача за Ростов

На стартот од сезоната во Лигата на шампиони во женска конкуренција денеска ќе бидат одиграни неколку интересни средби. Ѓер кој ја брани титулата утре ќе се појави на терен, но затоа денеска во Норвешка составот...

Лига на шампиони: Возбудувања во Норвешка, лесна задача за Ростов

На стартот од сезоната во Лигата на шампиони во женска конкуренција денеска ќе бидат одиграни неколку интересни средби. Ѓер кој ја брани титулата утре ќе се појави на терен, но затоа денеска во Норвешка составот...

И дамите ја „стркалаа“ топката: Рамницу Влчеа ја забележа првата победа во Лигата на...

Со натпреварот меѓу Рамницу Влчеа и Битигхајм беше отворена новата сезона во Лигата на шампионите, а домашниот состав од Романија славеше со 34:27. Домашните беа во предност од првата минута и во ниту еден момент...

И дамите ја „стркалаа“ топката: Рамницу Влчеа ја забележа првата победа во Лигата на...

Со натпреварот меѓу Рамницу Влчеа и Битигхајм беше отворена новата сезона во Лигата на шампионите, а домашниот состав од Романија славеше со 34:27. Домашните беа во предност од првата минута и во ниту еден момент...

Ќе се најде ли јунак да го симне Ѓер од европскиот трон?

Денеска со натпреварот во Романија, меѓу Олчим Валчеа и германскиот Битигхајм, ќе биде означен стартот на новата сезона во женската Лига на шампионите. Ова натпреварување секоја година губи од својот квалитет, па ЕХФ треба добро...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ