ЕУРО2020

Каков ќе биде сјајот на десеттиот медал на Маго ди Умаго?

Денеска од 16:30 часот се игра финалето на Европското првенство кое првпат се играше во три земји Австрија, Норвешка и Шведска. Селекциите на Шпанија и Хрватска ќе се соочат во финалниот натпревар, а ова...

Почестите за капитенот на Хрватска: Домагој Дувњак е МВП на Европското првенство

Ракометарот кој покажа одлични партии во минатите 18 дена, Домагој Дувњак ги доби почестите за настапот на Европското првенство и пред одигрувањето на финалето го доби признанието за најкорисен играч. Тој не се најде во...

Златната генерација на Вардар од 2017 на дело: Лука и Игор против Алекс, Жоан,...

Денеска во „Tеле 2 Арена“ во Стокхолм ќе се одигра последниот натпревар од Европското првенство што изминатите 18 дена се одржуваше во три држави - Австрија, Норвешка и Шведска. Во битката за најсјајното одличје од...

Шпанецот доживува не втора, туку трета младост: Ентрериос има 39 години, а игра како...

Репрезентациите на Хрватска и Шпанија денеска од 16:30 часот ќе го одиграат големото финале на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска. На теренот во „Теле 2 Арена“ во Стокхолм, во дресот на „фуријата“...

Еуро2020: Остана уште главниот меч, остана уште финалната пресметка

Со одигрувањето на натпреварите за 3. и 5. место Европското првенство дојде во самата завршница, па денеска останува уште да биде одиграна финалето во кое на терен ќе се најдат составите на Шпанија и...

Имаше неверојатно првенство, даде 65 гола и подели 53 асистенции

Ракометарот кој синоќа го доби бронзениот медал со репрезентацијата на Норвешка, Сандер Сагосен ги има најдобрите бројки кога станува збор за поединечна конкуренција односно за постигнатото кај секој ракометар. Денеска нема ракометари кои би можеле...

Падна рекордот на Кире: Сагосен од денеска е прв на вечната листа

Најдобриот ракометар на Норвешка, Сандер Сагосен од денеска е нов рекордер на вечната листа на стрелци на Европските првенства со 65 погодоци. Тој реализираше четири гола на натпреварот против Словенија во битката за 3....

Норвешка вторпат ја совлада Словенија, но денеска во битката за бронза

Репрезентацијата на Норвешка го освои бронзениот медал на Европското првенството во Австрија, Шведска и Норвешка откако во дуелот за 3. место ја совлада Словенија со 28:20 во Теле 2 Арената во Стокхолм. После вчерашните порази...
germanija

Германија е петта на ЕП, Португалија оствари историски успех покрај поразот

Репрезентациите на Германија и Португалија одиграа неизвесен и цврст натправар во борба за петата позиција на Европското првенство. Во завршницата подобро се снајдоа репрезентативците на Германија и триумфираа со 29:27. Германија во поголемиот дел од...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ