таг: рк хановер

Кузмановски од „втора“ во Хановер: Едвај чекам да заиграм за новиот...

Макеоднскиот репрезентативен бек Филип Кузмановски ќе има нов бундеслигашки предизвик. По една одиграна сезона во Магдебург, битолчанецот се сели во Хановер, уште еден амбициозен...

ОФИЦИЈАЛНО: Кузмановски три години во Хановер!

Македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски, иако имаше уште две сезони од актуелниот договор со бундеслигашот Магдебург, сепак ќе си замине на крајот на сезоната. Магдебург потврди...

Магдебург потврди: Кузмановски си заминува на крајот на сезоната!

Македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски, иако имаше уште две сезони од актуелниот договор со бундеслигашот Магдебург, сепак ќе си замине на крајот на сезоната. Магдебург потврди...

Филип Кузмановски се сели во Хановер?!

Македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски, иако потпиша тригодишен договор со Магдебург, сепак на лето би можел да има нова средина. Станува збор за тимот на Хановер,...

Кил и со уморните репрезентативци го реши Хановер

Ракометарите на Кил покажаа дека се во одлична форма иако цел јануари имаа силни натпревари на Европското првенство, а вечерва на гостувањето кај Хановер...

Не само Скубе и Миха Зарабец е опција за тимот на...

После појавувањето на името на Сташ Скубе како можно засилување за Хановер, многу брзо во комбинација се појави уште еден играч од Словенија кој...

Хановер го задржува и Словенецот Цехте

Репрезентативецот на Словенија, Нејц Цехте го продолжи договорот со Хановер до 2022 година. Ова е втор важен играч за тимот кој сезонава го продолжи...

Хановер не ги пушта најдобрите, им ги продолжува договорите

Екипата која долго беше лидер во Бундес лигата, а сега е израмнета со Флензбург, Хановер работи на иднината на тимот и веќе почна да...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ