таг: амброш мартин

Ростов Дон остана без тренер, Амброш Мартин си замина

Екипата на Ростов Дон која важи како еден од кандидатите за освојување на титулата во Лигата на шампионите во новата сезона остана без тренер...

Како играч не успеа да игра на Олимписки игри, но како...

Тренерот на Ростов Дон и селектор на Русија, Амброш Мартин и понатаму има високи цели во својата кариера. Тој вели дека планира многу повеќе...

Мартин останува во Ростов и следната сезона

Тренерот на Ростов Дон и селектор на женската репрезентација на Русија, Амброш Мартин, го продолжи договорот со рускиот првак. Тој ја минува втората сезона на...

Трофејниот тренер ја остави сопругата за 20 години помлада ракометарка!

Романските и унгарските медиуми деновиве се преплавени со информации дека некогашниот селектор на Романија и тренер на европскиот првак Ѓер - а сега на...

Немирниот тренер на Ростов Дон ќе плати казна

Стратегот на Ростов Дон, Амброш Мартин е санкциониран од страна на Дисциплинската комисија на ЕХФ поради неговото однесување за време на средбата од 3....

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ