2023 СВЕТСКО ПРВЕНСТВО

videodanska

🎥 Магнус Ландин го постигна 3000. гол за Данска на Европските првенства!

With that goal, Denmark reached 3000 ɢᴏᴀʟꜱ at the EHF EURO 👏👏#ehfeuro2024 #heretoplay #NORDEN pic.twitter.com/lr9VxRhlfN— EHF EURO (@EHFEURO) January 21, 2024
danska

Данска во едно полувреме ги „реши“ Норвежаните, и обезбеди пласман во полуфинале!

Во скандинавското дерби од групата 1 на главната фаза, репрезентацијата на Данска славеше убедлив триумф над Норвешка  23:29 (11:18), и на доминантен начин го визираше билетот за полуфинале на ЕХФ ЕУРО 2024. Данците влегоа...
video

🎥 Готфридсон им продаде вистинска ракометна „магија“ на Португалците!

🇸🇪 𝑱𝑰𝑴 𝑮𝑶𝑻𝑻𝑭𝑹𝑰𝑫𝑺𝑺𝑶𝑵 ✨🤯#ehfeuro2024 #heretoplay @hlandslaget #SWEPOR pic.twitter.com/ArlsAfRYCn— EHF EURO (@EHFEURO) January 21, 2024

Швеѓаните им испорачаа 40-ка на Португалците, па се доближија на чекор до полуфиналето!

Во нетпреварот кој беше екстремно важен и за двете репрезентации,  Шведска рутински  успеа да ја совлада Португалија  со резултат 40:33 ,и се приближи на чекор до пласман во полуфиналето. Шведска-Португалија 40:33  (19:15) Уште во воведните пет...
avstrijagermanija

Драма во Ланксес Арена: Германија „спаси“ бод против одличниот Местл и Австријците!

Во еден фантастичен натпревар и супер возбудлив финиш домаќинот Германија и Австрија одиграа нерешено 22:22. Уште на стартот беше видливо дека Германија нема да има лесна задача вечерва, а голема улога за тоа имаше...

Перковац: Да се играше уште два саати немаше да ја победиме Унгарија!

Селекторот на Хрватската репрезентација, Горан Перковац беше самокритичен по поразот на неговите ракометари во дуелот со Унгарија 29:26. „Коцкастите„ цел натпревар не можеа да се адаптираат на унгарската одбрана, а во дефанзивата тешко наоѓаа...

Унгарците славеа над “анемичната“ Хрватска!

Унгарија продолжува да сервира добри натпревари на ЕХФ ЕУРО 2024. Ракометарите на Чема Родригез сосема заслужено славеа над анемичната Хрватска која цели шеесетина минути не успеа да се “снајде“ на теренот во Келн. Унгарската...

Коста: Бевме добро подготвени за играта „еден на еден“ на Словенците!

Португалија продолжува да биде хит репрезентација на ЕХФ ЕУРО 2024 откако денеска  ја совлада Словенија со 33:30. Ракометарите на Пауло Переира, покажаа дека победата над Норвешка во претходното коло не беше случајност, а полетноста...

Северас: Против Холандија покажавме дека знаеме да играме добар ракомет!

Норвешка успеа да ја совлада Холандија со 35:32 , со што ја запиша првата победа во групата 2 од Главната Фаза на ЕХФ ЕУРО 2024. По трите натпревари без победа (Фарски Острови, Словенија и Португалија),...

Норвешка им се врати на победите, совладани „лалињата“!

Во дуелот на двете репрезентации кои со пораз ја стартуваа главната фаза во групата 2, Норвешка ја совлада Холандија со 36:32 (16:18),  и ги продолжи своите надежи за пласман во полуфиналето. Холандија одигра одлично...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ