2023 СВЕТСКО ПРВЕНСТВО

Оливеира го објави тимот за СП – смета и на Мораеш

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Бразил, Маноел Оливеира го објави списокот на играчи за настап на Светското првенство во Полска и Шведска. Бразил на Мундијалот во јануари ќе пристигне со многу искусни играчи, како...

Митревски се приклучи, се чека уште Кузмановски

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски, откако заврши со клупските обврски во Порто, денес се приклучи на националниот тим, кој моментално се наоѓа на подготовки во Маврово. Репрезентацијата на Македонија сѐ уште не е комплетна, недостасува...

Гисласон избра – Германија со 18 ракометари на СП

Селекторот на Германија, Алфред Гисласон, го објави скратениот список од 18 ракометари што ќе бидат дел од подготовките пред настапот на СП. Предводник на Бундес тимот ќе биде кружниот напаѓач и капитен Јоханес Гола, а...

ИХФ ја претстави Македонија: Почна новата ера, но тука се искусните што се срцето...

Машката сениорска репрезентација ја очекува настапот на Мундијалот во Полска и Шведска од 12 до 29 јануари. За првпат на СП без Кире Лазаров, како играч, без дел од искусните ракометари, Македонија започнува нова репрезентативна...

ГРУПА А: Шпанија ниво над сите, селекции од три континенти во битка за два...

Групата А е составена од две европски, една азиска и една јужноамериканска селекција каде Шпанија е апсолутен фаворит за првото место во групата. За преостанатите две места кои водат во следната фаза рамноправно ќе се...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ