ТРАНСФЕРИ

Бутел Скопје позајми двајца ракометари во Металург 2

Екипата на Металург 2 која во пролетниот дел од сезоната ќе биде во битка за опстанок во Супер машката лига добива двајца ракометари од редовите на Бутел Скопје. Давор Шокоски и Марко Трајковски ќе...

Тиквеш со уште едно засилување, Коловски ново име во бековската линија

Ракометарот кој минатото лето беше дел од репрезентацијата на Македонија во ракомет на песок, Стефан Колоски во пролетниот дел ќе го носи дресот на ГРК Тиквеш. Екипата која единствена го заврши есенскиот дел со...

Некогаш освојуваше титули со Вардар и Загреб, сега ќе игра во Втора српска лига

Поранешното лево крило на Вардар, Добривоје Марковиќ повторно во текот на сезоната ги менува клупските бои. Откако сезоната ја започна во Нови Пазар крајот најверојатно ќе го дочека во Втората лига на Србија во...

Будуќност се договори со најголемиот талент во рускиот ракомет

Управата на шампионот на Црна Гора, Будуќност периодов е многу активна околу формирањето на ростерот за наредната сезона. Откако потпишаа договори со Андреа Лекиќ и бразилската голманка Барбара Аренхарт, последното засилување кое ќе се приклучи...

Се бореше со мононуклеоза, но пак ќе игра на високо ниво: Слишковиќ потпиша за...

Шампионот на Португалија уште сега го крои ростерот за наредната сезона и ги обезбеди услугите на Иван Слишковиќ. Хрватот потпиша двегодишен договор со Порто. Левиот бек во Португалија се сели од Германија каде што изминативе...

Веспрем го носи и џинот Николај Маркусен!

Раководоството на унгарскиот гигант Веспрем е многу активно во изминатиот период. Откако го договори трансферот на Данил Шишкарев од редовите на Вардар, како и камбекот на Патрик Лигетвари од Ла Риоха, на добар пат...

Се повреди и новото засилување на Магдебург, нова шанса за Кузмановски

Новото засилување на Магдебург, Гисли Кристијансон, кое пристигна како замена за повредениот Марко Безјак, немаше среќа на првиот натпревар за новиот клуб. Исландскиот интернационалец го повреди рамото и го очекува пауза до крајот на сезоната,...

По Лекиќ, Будуќност се засили и со бразилска репрезентативка

Екипата на Будуќност обезбеди големо засилување за наредната сезона, нова ракометарка во клубот е голманката од Бразил, Барбара Аренхарт. Моменталната голманка на Вац потпиша двегодишен договор со двократниот шампион на Европа. Искусната 33-годишна ракометарка најголемиот...

Мотор ослабен доаѓа кај Вардар: Во еден ден двајца играчи си заминаа од Запорожје!

По дуелот со Кил во Лигата на шампионите, ракометарите на Вардар ќе играат во Скопје со украинскиот првак Мотор Запорожје, кој ќе допатува со ослабен ростер во македонската престолнина. Тренерот Ростислав Ланевич еден ден остана...

Екс ракометар на Вардар Јуниор и Радовиш направи трансфер во Босна и Херцеговина

Повремениот репрезенативец на Црна Гора, Божидар Симиќ, кој беше член на Вардар Јуниор и Радовиш, во пролетниот дел од сезоната ќе игра за тимот на Слога од Горни Вакуф - Ускопље. Тој по неколку години...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ