вторник, јануари 28, 2020

Регионална лига

Еурофарм ќе се бори за четвртфинале во СЕХА со Нексе, а таму ќе го...

Ракометарите на македонскиот вицепрвак Еурофарм Работник со триумфот во Москва против Спартак со 33:21 го завршија регуларниот дел од СЕХА лигата на четвртото место во групата Б. Тоа значи натпревари во осминафиналето од ова натпреварување,...

Еурофарм Пелистер се враќа со три бода од Москва, ја заврши годината со лесен...

Ракометарите на Еурофарм Пелистер со победа ја завршија 2019 година, а на гостувањето кај Спартак Москва во последното коло од СЕХА лигата остварија убедлива победа од 33:21. На овој натпревар тренерот на Спартак Москава им...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Спартак Москва и Еурофарм Работник (ЛИНК)

Ракометарите на Еурофарм Работник денеска ќе го одиграат последниот натпревар од регуларниот дел во СЕХА лигата. Ривал на битолчани ќе биде Спартак Москва, а за да бидат чеврти во групата Б, мора да победат на...

Загреб и Вујовиќ издржаа едно полувреме против Веспрем

Тимот на Веспрем, за  разлика од вчерашниот меч против Металопластика во Шабац, кога настапи со младински состав засилен со тројца првотимци, на денешниот дуел во Загреб беше со првиот состав и успеа да слави...

Одлично издание на Костески, Загреб убедлив против Спартак Москва

Хрватскиот шампион Загреб оствари убедлива победа во рамките на 8. коло од регионалната СЕХА лига, откако вторпат славеше над рускиот Спартак Москва. Избраниците на Веселин Вујовиќ победија со 30-17, а македонскиот репрезентативец Ненад Костески беше...

Мојсов: Играчите ме разочараа со нивното однесување…

Македонскиот вицепрвак Еурофарм Работник загуби убедливо на гостувањето кај унгарскиот Веспрем со 35-24 и остана на четвртото место во групата Б. Тренерот на битолчани, Божидар Мојсов е разочаран од однесувањето на ракометарите. "Морам да признаам...

Веспрем со камата му го наплати долгот на Еурофарм

Македонскиот вицепрвак Еурофарм Работник загуби во претпоследниот натпревар од регуларниот дел на сезоната во регионалната СЕХА лига. Битолчани беа поразени од Веспрем со убедливи 35-24, кој се одмазди за високиот пораз на првиот натпревар. Победникот...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Веспрем и Еурофарм Работник (ЛИНК)

Македонскиот вицепрвак Еурофарм Работник денеска ќе го одигра претпоследниот натпревар од регуларниот дел во регионалната СЕХА лига, а ривал е унгарскиот гигант Веспрем, кој беше поразен на првиот меч во Битола. Во групата Б, Веспрем,...

Штербик и Дејвис едногласни: Сакаме одмазда против Еурофарм – не го заборавивме поразот во...

Македонскиот вицепрвак Еурофарм Работник денеска ќе го одигра претпоследниот натпревар од регуларниот дел во регионалната СЕХА лига, а ривал е унгарскиот гигант Веспрем, кој беше поразен на првиот меч во Битола. Голманот Арпад Штербик...

Петровски: Да покажеме дека победата над Веспрем во Битола не беше случајна

Македонскиот вицепрвак Еурофарм Работник денеска ќе го одигра претпоследниот натпревар од регуларниот дел во регионалната СЕХА лига, а ривал е унгарскиот гигант Веспрем, кој беше поразен на првиот меч во Битола. Десниот бек Михаил Петровски,...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ