Првенства

Веспрем ќе игра два меча денеска, еден по друг!

Тимот на Веспрем по поразот од Келце во Лигата на шампионите денеска ќе се враќа на победнички патеки, а за тоа ќе има две шанси. Набиениот распоред во трите натпреварувања (ЛШ, СЕХА и унгарскиот шампионат)...

Мешков Брест со втор состав во Битола – од дуелот со Вардар ќе играат...

Тимот на Мешков Брест по тешкиот пораз од Вардар го чека уште еден тежок дуел со унгарскиот гигант Веспрем во Лигата на шампионите. Затоа раководството на белорускиот првак го испрати во Битола вториот тим на...

Ојлески: Без разлика со каков состав ќе биде Мешков, секогаш е опасен ривал

Тимот на Еурофарм Работник по дуелот со Татран Прешов од Лигата на шампионите, го очекува натпревар од регионалната СЕХА лига против Мешков Брест. Левото крило Гоце Ојлески вели дека белорускиот првак е опасен ривал, без...

Сикошек Пелко: Победата беше наша цел против Војводина, ја исполнивме

Пивотот на Вардар, Словенецот Домен Сикошек Пелко денеска доби шанса за игра бидејќи беше прв избор за напад на пивотменска позиција кај „црвено-црните“. Тој беше постојано на терен, а после средбата го искажа своето...

Со Толедо против Веспрем на 1 декември?

Засилувањето од Бразил, Хозе Толедо уште е на списокот на повредени и го чека своето деби за „црвено-црните“, а тоа би можело да се случи веќе на почетокот на следниот месец. Доколку неговото заздравување оди...

Ројевиќ: Детали не оставија без бодови против Вардар

Екипата на Војводина си заминува од Скопје со пораз од 23:26, но ова е добар резултат за нив со оглед на тоа што Вардар важеше како фаворит. И во двата тима недостигаа неколку играчи,...

Кокшаров: Ни треба уште време, некои играчи уште не се вклопени во системот

Тренерот на Вардар, Едуард Кокшаров после средбата против Војводина го даде своето видување за сработеното на овој дуел на кој немаше дел од ракометарите. „Имаме свои планови и работиме според нив. Вчера имавме тежок натпревар...

Кристопанс ќе биде подготвен за Келце

Десниот бек на Вардар, Даинис Кристопанс, кој денеска уште во првиот напад го повреди зглобот на ногата и мораше да го напушти теренот е добро. Веднаш после ова  тој замина на снимање, а тренерот Едуард...

Вардар тренираше нови акции, но успеа да ја совлада Војводина

После вчерашната победа над Мешков Брест ракометарите на Вардар и денеска си обезбедија триумф но во СЕХА-лигата. Денеска беше совладана екипата на Војводина со 26:23. во меч во кој Вардар имаше импровизирана постава бидејќи...

Вардар со четири голмани против Војводина во СЕХА

Екипата на Вардар после вчерашната победа над тимот на Мешков Брест во Лигата на шампионите денеска игра натпревар во СЕХА лигата против Војводина. На теренот тренерот Кокшаров има комбиниран тим со играчи од Вардар јуниор,...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ