СП

Гисласон го објави списокот, Германија без многу ѕвезди на СП!

Селекторот на Германија, Алфред Гисласон го објави поширокиот список пред настапот на неговата репрезентација на Светското првенство 2023, кое ќе се одржува во Полска и Шведска. Германија во споредба со претходните Мундијали, во Полска, поточно...

Франција остана без двајца ракометари за Мундијалот!

Селекцијата на Франција ќе биде без услугите на двајца ракометари на Монпелје за претстојниот Мундијал во Полска и Шведска. Според пишувањата на „Миди Либре“, Карл Конан, специјалист за одбрана и десниот бек Жулиен Бос, нема...

Хрватска и го „украде“ Шоштариќ на Словенија!

Репрезентацијата на Хрватска пред настапот на Светското првенство 2023 се соочува со проблеми, бидејќи Мундијалот ќе го пропуштат левиот бек Марко Мамиќ и левото крило Давид Мандиќ, а неизвесни се поранешниот член на Металург,...

Македонија ќе тестира против Хрватска и Израел пред Мундијалот

Машката сениорска репрезентација на Македонија пред настапот на Мундијалот 2023 ќе одигра две контролни средби. Избраниците на Кире Лазаров ќе учествуваат на турнирот ,,Croatia Cup", кој ќе се одигра пред почетокот на СП и ќе...

Олсон го соопшти поширокиот список – со Смитс, Стеинс, Бајенс… против Македонија

Новиот селектор на машката репрезентација на Холандија, Штафан Олсон денес го објави поширокиот список на играчи за настап на Светското првенство 2023, кое ќе се одржува во Полска и Шведска. За потсетување, селекцијата на Холандија...

Аргентина отвори карти пред СП – 13 „Шпанци“ во комбинација за Македонија, Норвешка и...

Аргентинскиот селектор Гиљермо Милано го објави скратениот список на ракометари за Мундијалот во Полска и Шведска од 13 до 29 јануари. Милано ќе смета на 19 ракометари на подготовките што ќе траат шест дена, од...

Малер до малер за Хрватска: Јагањац и Чупиќ го пропуштаат Мундијалот?

Селекторот на Хрватска, Хрвоје Хорват, доби уште две лоши вести во финишот на првиот дел од сезоната. Левиот бек Халил Јагањац и десното крило Иван Чупиќ се неизвесни за настап на Светското првенство во Полска...

Гичевска: Мораме сериозно да се подготвиме за Украина, можеме да ја израдуваме Македонија

Украина ќе биде ривал на Македонија во бараж двомечот за пласман на Светското првенство во 2023 година во Данска, Шведска и Норвешка. Левиот бек Леонида Гичевска смета дека не смее да се потцени ривалот, но...

Украина стои на патот на Македонија до Мундијалот во 2023 година!

По настапот на ЕП, следен предизвик за женската сениорска репрезентација на Македонија ќе биде баражот за Светско првенство во 2023 година. Селекцијата на Украина ќе биде противник на Македонија во бараж двомечот за пласман на...

Познати се патниците на Мундијалот од Африканскиот шампионат

Од Африканскиот шампионат во женска конкуренција, кој моментално се одржува во Сенегал, четирите најдобри репрезентации обезбедуваат пласман на Светското првенство 2023. По одиграните четвртфинални натпревари, познати се патниците од Африканскиот шампионат на Мундијалот 2023, кој...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ