Лига на шампиони - Мажи

video

Скубе го претрча цел терен и погоди во голот на Мешков (ВИДЕО)

Вардар во овие моменти го игра натпреварот од шестото коло во Лигата на шампионите и води против Мешков Брест со 13-11. Ракометарите на европскиот првак не се доминантни на теренот, но го имаат натпреварот под...
video

Атрактивен првенец по повредата: Стоилов покажа зошто беше централен бек! (ВИДЕО)

Вардар го игра натпреварот против белорускиот првак Мешков Брест во шестото коло од Лигата на шампионите на домашен терен и бара рехабилитација за двата порази од Кил и Веспрем. Во ростерот на европскиот шампион е...

Ако се верува во историјата: Вардар во предност против Мешков Брест, поблизу е до...

Ракометарите на Вардар досега имаат 22 меча со нивните колеги од Мешков Брест во Лигата на шампионите и во СЕХА лигата. Досега 18 дуели се во регионалното натпреварување, а четири се во Лигата на...

Лига на шампиони: Победа го носи Вардар на 2. место

Откако вчера беа одиграни неколку од натпреварите од 6. коло за денеска останаа да се доиграат само уште четири средби од групите А и Б. Ракометарите на Вардар денеска имаат можност со триумф да скокнат...

Алушовски: Кога ќе промашите толку многу зицери…

Еурофарм Работник по петти пат загуби во Лигата на шампионите, по веќе видено сценарио. Подобар беше Татран Прешов со 31-29, а тренерот Стевче Алушовски смета дека не може да се стигне до победа со...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Вардар без Атман и Горпишин, но со Горбок ќе брка победа над...

Ракометарите на Вардар денеска ќе се соочат со тимот на Мешков Брест во 6. коло од Лигата на шампионите и ова е централниот меч денеска. „Црвено-црните“ ќе се обидат да одиграат најдобро што можат...

Еурофарм Работник загуби во Прешов, првпат со два гола разлика

Екипата на Еурофарм Работник се враќа од гостувањето во Словачка со пораз од 29:31. После надигрување кое траеше до крајот на средбата тимот на Татран Прешов дојде до нови бодови така што на крајот...

Еурофарм Работник со минус еден на пауза во Прешов

Татран Прешов има минимална предност после првото полувреме против Еурофарм Работник од 15:14 и вториот дел ќе го почне со мала позитива. Во израмнети први 30 минути, сепак, решаваа нијанси во кои домашните беа...

Гледајте го во живо натпреварот Татран Прешов – Еурофарм Работник (ЛИНК)

Ракомеарите на Еурофарм Работник денеска се гости во Словачка, каде што во рамки на 6. коло од Лигата на шампионите му гостуваат на составот на Татран Прешов. Се работи за прв меч после паузата...

Келце изби пред Вардар, Душебаев сам го среди Веспрем!

По поразот од Монпелје на домашен терен и победата над Мешков  Брест во Белорусија, ракометарите на Келце славеа над  големиот ривал Веспрем со 34-33. Во првиот дел најчесто се играше гол  за гол и...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ