Лига на шампиони - Мажи

Писонеро: Во овој момент се чувствувам како Македонец

Дерби средбата која ќе биде одиграна в сабота во СЦ „Јане Сандански“ меѓу Вардар и Кил беше повод за денешната прес конференција на која вардарци дадоа вовед за она што ќе следува в сабота...

Загреб беше блиску до изненадување во Германија, но попушти во финишот

Во првиот натпревар од 4. коло во Лигата на шампионите, Флензбург на домашен терен го совлада Загреб со 20:17. Домашниот состав, во натпревар со малку голови потешко од очекувањата стигна до нова победа. Натпреварот почна...

Загреб беше блиску до изненадување во Германија, но попушти во финишот

Во првиот натпревар од 4. коло во Лигата на шампионите, Флензбург на домашен терен го совлада Загреб со 20:17. Домашниот состав, во натпревар со малку голови потешко од очекувањата стигна до нова победа. Натпреварот почна...

Французи ќе му „свират“ на Вардар во Веспрем

Европската ракометна федерација ги делегираше арбитрите за петтото коло од Лигата на шампионите, кое е на програмата викендот на 19 и 20 октомври. Вардар ќе му гостува на Веспрем во Унгарија, додека ракометарите на Еурофарм...

Лига на шампиони: Паузата помина, 4. коло почнува во Германија

После еден викенд пауза од средбите во Лигата на шампионите денеска почнува 4. коло од Лигата на шампионите во машка конкуренција. Флензбург е домаќин на екипата на ППД Загреб и тука е јасно дека...

Лига на шампиони: Паузата помина, 4. коло почнува во Германија

После еден викенд пауза од средбите во Лигата на шампионите денеска почнува 4. коло од Лигата на шампионите во машка конкуренција. Флензбург е домаќин на екипата на ППД Загреб и тука е јасно дека...

„Кил го чека пекол, Вардар ќе „гризе“ во Скопје“

Легендарниот германски ракометар, а сега колумнист на „Скај“, Штефан Кречмар, го најави гостувањето на бундеслигашот Кил во Скопје кај европскиот првак Вардар. Тој вели дека нема да му биде лесно на Кил, ама нема...

Вардар нема да биде сам во Унгарија: Навивачите веќе се организираат за пат до...

По дуелот против Кил во Скопје, во рамките на 4. коло од Лигата на шампионите, ракометарите на Вардар ќе патуваат на теренот на еден од најголемите ривали, Вепсрем. Унгарскиот тим ќе биде одмазднички настроен и...

На ден пред „пеколот“ кај Вардар, Кил ќе игра натпревар во Бундес лигата!

Ракометарите на Кил, кои играат во одлична форма последниот месец дена по поразот од Магдебург во Бундеслигата, ги чека тешко гостување во Скопје кај европскиот првак Вардар. Покрај тоа што на теренот ќе го...

Ќе гори „Јане Сандански“ – Вардар пушта дополнителни билети во продажба пред Кил!

Како што беше стандардна практика во минатите сезони, пред секој позначаен натпревар на европскиот првак Вардар кога се бараше билет повеќе, раководоството се решаваше за популарен потег. Така ќе биде сега, па оние кои не...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ