ИНТЕРВЈУ

ИНТЕРВЈУ ПЕТАР И ПАВЛЕ АТАНАСИЈЕВИЌ: Првата шанса во А тимот ја пропуштивме, но времето...

Петар и Павле во ракометот влегуваат по иницијатива на нивната мајка, која била поранешна ракометарка во велешки Борец, а има настапи и за скопскиот клуб „Железарка“. На 12 години близнаците почнуваат да тренираат ракомет...

ИНТЕРВЈУ ЖЕРЕМИ ТОТО: Со Дејвис сонуваме за Ф4, не тера да веруваме дека нема...

Интересно е дека Тото потекнува од Гвадалупе (прекуморски регион на Франција), а роден е во Курбевоа, предградие на Париз. Џудо е неговата прва љубов, спорт со кој се занимава седум години, но престанува пред...

ИНТЕРВЈУ ИГОР КОТЕВСКИ: Металург е борец, како мене – заедно од дното кон нов...

По сите подеми и падови во животот Игор Котевски е научен дека не е важно колку пати ќе паднеш, туку колку пати ќе станеш. Својата животна приказна во моментов ја поистоветува со она што...

ИНТЕРВЈУ ЈАКОВЧЕ МАТЛИЕВСКИ: Дајте ми услови и ќе направам репрезентативци за Македонија да може...

Во ракометните кругови е познат како неуморен ентузијаст, кој може цел ден да го мине во сала и да тренира со неговите ракометарчиња (како што ги нарекува). Самиот признава дека не бил голем ракометар,...

ИНТЕРВЈУ ДАВИД ДЕЈВИС: Вардар не е повеќе Ферари, сега е Бугати!

Искуството собрано во 18-годишната професионална играчка кариера (позиција лево крило), со бројни титули на клупски план, меѓу кои и три трофеи во Лигата на шампионите, златни, сребрени, бронзени медали на Олимпијада или, пак на...

ИНТЕРВЈУ ДИМИТАР МАНЕВСКИ: Во соблекувалната се “бориме” за играчите, исто како што тие се...

Во исчекување на почетокот на Европското првенство во Унгарија и Словачка, за кое не сме сигурни како ќе изгледа со оглед на големиот број на заразени од коронавирусот во репрезентациите, одлучивме акцентот да го...

ИНТЕРВЈУ ФИЛИП КУЗМАНОВСКИ: Јас сум борец, сонувам да освојам медал со Македонија!

По завршувањето на клупските обврски со Хановер во Бундеслигата, тој веднаш се стави на располагање на репрезентацијата на подготовките во Маврово, но успеа да најде време и за новогодишно интервју со 24ракомет во кое...

ИНТЕРВЈУ ВЛАДО НЕДАНОВСКИ: Секое дете сонува да заигра за Вардар, а јас имав среќа...

Недановски потекнува од Ресен и првите контакти со спортот ги има преку неговиот татко. Фудбалот му е прва љубов, затоа што неговиот татко бил фудбалер во општинска лига и сите спомени кои ги има...

Драгана Петковска меѓу стативите во Јагодина на патот до двојна титула

Голманката од Македонија, Драгана Петковска, игра одлична сезона во шампионатот на Србија. Моментално го брани голот на актуелниот српски шампион, Јагодина. Со своето стекнато искуство, дел од репрезентативните настапи, а дел од интернационалната кариера...

ИНТЕРВЈУ ВЛАДИМИР ГЛИГОРОВ: Меѓу работа без пари и работа за перспектива ја избрав Сирија

Поранешниот селектор на Македонија во женска конкуренција, Владимир Глигоров, со кого дамите во 2008 година стигнаа до 8. место на Европското првенство, во моментов е далеку од дома. Работи на Блискиот исток во Сирија...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ