Битката за плеј-оф продолжува, денеска во Скопје и во Струга

Денеска се играат две нови средби од 4. коло од Супер женската лига каде што ќе има пресметка во двете групи.

Шампион го пречекува Пелистер и ова ќе биде интересен натпревар на кој ќе се бараат бодови за пласман повисоко на табелата бидејќи и двата состави се на средина од табелата. Ова е средба од Групата А каде што Чаир е лидер со максимален број на бодови. На овој дуел гостинките треба да се фаворити на хартија, но Шампион ќе има што да покаже на теренот.

Во групата Б денеска исто така има една средба, а на неа се среќаваат Стружанка и Овче Поле Су. Домашните се во предност пред натпреварот.

СУПЕР ЖЕНСКА ЛИГА – ГРУПА А

4.КОЛО

ЧАИР – ГЕВГЕЛИЈА         47:24 (ИЗВЕШТАЈ)

СРЕДА, 13 ОКТОМВРИ

19:30ч

ШАМПИОН – ПЕЛИСТЕР 2012

Сала: Автокоманда во Скопје. Судии: Лејла Јашар и Михаела Капсарева од Скопје. Делегат: Кристијан Белимов од Скопје.

ЧЕТВРТОК, 14 ОКТОМВРИ

19:00ч

КУМАНОВО – ДЕСПИНА

Сала: СОУ „Перо Наков“ во Куманово. Судии: Александар Стојановиќ и Наум Александровски од Куманово. Делегат: Александар Атанасовски од Куманово.

ЧЕТВРТОК, 21 ОКТОМВРИ

ФЕНИКС АМС – КУЗМАН ВАРДАР

Сала: „Боро Чурлевски“ во Битола. Судии: Викторија Прентоска и Наташа Глигороска во Струга. Делегат: Александар Атанасовски од Куманово.

ТАБЕЛА

ПозЕкипаНПРЛБ
1ВАРДАР14120236
2ЧАИР14120236
3КУМАНОВО14110333
4ПЕЛИСТЕР 20121481525
5ШАМПИОН1450915
6Скопје1432911
7ГЕВГЕЛИЈА1430119
8СПАРТАК1401131

СУПЕР ЖЕНСКА ЛИГА – ГРУПА Б

4.КОЛО

ВАРДАР – АСТИБО         38:25 (ИЗВЕШТАЈ)

СРЕДА, 13 ОКТОМВРИ

18:30ч

СТРУЖАНКА – ОВЧЕ ПОЛЕ СУ

Сала: СОУ „Нико Нестор“ во Струга. Судии: сашо Јанкулоски и Мартин Јовановски од Прилеп. Делегат: Славчо Каланоски од Струга.

ЧЕТВРТОК, 14 ОКТОМВРИ

19:00ч

ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК – МЕТАЛУРГ

Сала: Христо Батанџиев во Скопје. Судии: Виктор Андонов и Стојанчо Јовановски од Скопје. Делегат: Маријан Огњановски од Скопје.

СПАРТАК е слободен

ТАБЕЛА

ПозЕкипаНПРЛБ
1ЃОРЧЕ ПЕТРОВ12120036
2МЕТАЛУРГ12100230
3СТРУЖАНКА1270521
4ОВЧЕ ПОЛЕ С. У.1270521
5АСТИБО123099
6ДЕСПИНА123099
7КУЗМАН1200120