четврток, септември 24, 2020

ФОТОГАЛЕРИЈА

Од шок до насмевка: Вардар со пораз заминува на деветтиот СЕХА Ф4 во Задар...

Малку фалеше вардарци на ТВ да го гледаат завршниот турнир во СЕХА лигата, но на крај сепак ќе патуваат во Задар. Регионалниот шампион загуби дома од Нексе Нашице со 25-26, па голот повеќе на гостински...

СТРУГА 2020: Еурофарм Пелистер по девет години однесе пехар во Битола (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипата на Еурофарм Пелистер е новиот освојувач на трофејот на струшкиот турнир, а после неколку години победи на тимови од страна на тронот е македонски состав. Ланскиот финалист годинава славеше со 26:23 во натпревар...

СТРУГА 2020: Mалку ракомет, малку забава, а сите задоволни (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Металург во новата сезона тргнува со 3. место на Струшкиот турнир откако денеска го совлада Охрид со 31:26. Ова беше натпревар во кој Охрид даде силен отпор во добар дел од средбата, но Металург...

СТРУГА 2020: Се склопуваат коцките од мозаикот на Металург, Прилеп го плати битолскиот данок...

Ракометарите на Металург ја забележаа првата победа на 48. издание на Струшкиот турнир, откако славеа над новиот суперлигаш Прилеп со 33-24. Во првиот дел прилепчани одржуваа рамнотежа и беа рамноправен ривал, но во вториот дел...

СТРУГА 2020: Металург удри во битолскиот ѕид – „фармацевтите“ мирно ќе ја чекаат недела...

Еурофарм Пелистер славеше над Металург со 24-22 во натпревар што го одбележаа многу грешки на двете страни. Уште од стартот на мечот избраниците на Жељко Бабиќ стигнаа до значителна предност, но и Металург имаше свои...

СТРУГА 2020: Драмата покрај езерото за Охрид, Бутел ќе чека нова шанса (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракометарите на Охрид ги освоија првите бодови на Струшкиот турнир откако славеа во неизвесен натпревар кој беше решен во самиот финиш против тимот на Бутел Скопје со 24-25. Во последните пет минути се влезе со...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ