ФОТОГАЛЕРИЈА

Продолжува љубовта меѓу Мукаетов и РФМ и во следните четири години (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Претседателот на РФМ, Живко Мукаетов едногласно доби нов мандат и останува прв човек на ракомтот и во следните четири години. Мукаетов ја доби довербата од страна на сите делегати, а со оглед на тоа што...

Во каков луксуз ќе бидат сместени ракометарите во Каиро (ФОТО)

Машката репрезентација седми пат ќе игра на Светските шампионати и во овој јануари повторно ракометот ќе биде во центарот на вниманието на јавноста. Нашите репрезентативци се на пат кон египетската метропола, а таму ќе бидат...

Ракометарите заминаа на СП: Ве испраќаме како резервисти – да се вратите како медалисти...

Ракометарите кои се најдоа на списокот на селекторот Данило Брестовац го напуштија хотелот каде што беа сместени во последните две недели и тргнаа на ново учество на Светските првенства. Репрезентативците и комплетната експедиција со чартер...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ