понеделник, октомври 19, 2020

ФОТОГАЛЕРИЈА

video

Виена обоена во „црвено-жолто“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракометарите на Македонија ќе имаат огромна поддршка од трибините во Штадхале на средбата против Чешка и денеска може да направат голем чекор напред во изборувањето на втор круг на Европското првенство. Средбата почнува од 16...

Нема отстапување од зацртаното, сите мисли насочени кон Чешка и нова победа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

После победата над Украина, Македонија утре од 16 часот ќе има нов предизвик, а следен ривал е елекцијата на Чешка која ќе го даде патот за Македонија на овој шампионат. Ракометарите се подготвени за она...

Навивачите ја окупираа(т) Виена, седмиот играч ќе биде во полн сјај (ФОТО/ВИДЕО)

Машката македонска репрезентација вечерва го игра првиот натпревар на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска, а првиот ривал ќе биде селекцијата на Украина. Навивачите од околните земји веќе допатуваа во Виена и започнаа да...
video

Уште часови до првиот натпревар, Македонија подготвена за прва победа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Репрезентацијата на Македонија денеска го одработе и вториот тренинг така што ракометарите се подготвени за настап на првиот меч. Селекторот Данило Брестовац уште еднаш имаше можност да ги провери момците и она што е сработено...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ