Лига на шампиони - Мажи

Алушовски: Не сме фаворити в сабота, ситуацијата не ни дава право за тоа

Екипата на Вардар в сабота го игра последниот натпревар во групната фаза од Лигата на шампионите. Веќе го има обезбедено пласманот во осминафиналето, а останува само да се почека за да се види кое...

Монпелје со победа доаѓа во Скопје, но едвај го совлада Ст. Рафаел

Новиот противник на Вардар во Лигата на шампионите, Монпелје денеска имаше натпревар во најсилната лига на Франција и си обезбеди триумф пред гостувањето во Скопје в сабота. Монпелје денеска го совлада составот на Ст. Рафаел...

Фленсбург го совлада Целје и го остави Загреб во игра за нокаут фаза

Екипите на Фленсбург и Целје го отворија последното 14. коло до групната фаза во Лигата на шампионите за мажи. После голема борба бундеслигашот пред своите гледачи во завршницата стигна до победа со 29:26. Во најголемиот...

Лига на шампиони: Флензбург и Целје по бодови кои им се многу потребни

Тимовите на Флензбург и Целје го отвораат последното 14. коло од групната фаза во Лигата на шампионите, а овој дуел е единствениот кој се игра предвреме бидејќи другите средби остануваат за викенд. И Флензбург и...

Де Толедо: Проблеми постојат и не е лесно…

Европскиот шампион Вардар го очекува последниот натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите против францускиот Монпелје. Проблемите во „црвено-црните“ редови веќе не се тајна, двајца ракометари си заминаа среде сезона (Атман во Спартак Москва...

Николов и Начевски ќе делат правда на дербито во групата на Вардар

Европската ракометна федерација ги објави делегирањата за натпреварите од последното коло од групната фаза на Лигата на шампионите. Најдобрите македонски арбитри, кои го судеа финалето на Европското првенство во Шведска, добија нова задача од ЕХФ. Тие...

За вардарци немаше место меѓу најдобрите голови и одбрани во ЛШ (ВИДЕО)

Последните натпревари во Лигата на шампионите одиграни минатиот викенд донесоа нови интересни погодоци, но и убави одбрани. Сепак, во ова коло немаше место за играчите на Вардар кои претрпеа пораз на гостувањето кај Порто со...

Кога годините не се пречка: Штербик ги предводи најдобрите во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Голманот на Веспрем кој настапуваше и во дресот на Вардар, Арпад Штербик и понатаму брани во неверојатна форма. Тој во 13. коло со неверојатните одбрани како во своите најдобри денови донесе победа за тимот...

Како изгледаат осминалфиналните двојки на коло пред крај на ЛШ?

Ракометарите на Вардар ги очекува уште еден натпревар во Лигата на шампионите и тоа на домашен терен, а со оглед на тоа што Порто ќе треба да игра против Мешков Брест, кој веќе нема...

Што е заедничко за Вардар, Барса, ПСЖ и Кил?

Оваа сезона е петта и последна во која Лигата на шампионите во машка конкуренција се игра по ваков систем (28 екипи во четири групи). Од следната 2020/2021 година, во елитата ќе играат само 16...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ