СТРУГА А

ПозЕкипаGDНПРЛБ.
1722004
2-221012
3-520020

СТРУГА Б

ПозЕкипаGDНПРЛБ.
11422004
2121012
3-1520020

Недановски за 24Ракомет: Сериозно си ја сфативме работата, одиме чекор по чекор!

Екипата на Вардар е победник на 51. издание на турнирот во Струга, откако во финалето...

Ристовски: Посебно драг трофеј, нека ова биде почеток на успешна сезона!

По пауза од една година трофејот од турнирот во Струга повторно е во витрините на...

Лазаревски за 24Ракомет: Се уште не си го знаеме потенцијалот, Вардар ќе расте!

Екипата на Вардар е победник на 51. издание на турнирот во Струга, откако во финалето...

Томовски за 24Ракомет: Победи колективот, знаевме што правиме, ова е голем импулс пред Рајн Некар!

Екипата на Вардар е победник на 51. издание на турнирот во Струга, откако во финалето...

СТРУГА 2023: Јапонецот Косуке Јасухира е МВП

Екипата на Вардар е победник на 51. издание на турнирот во Струга, откако во финалето...

СТРУГА 2023: Вaрдар е нов рекордер – го освои 14. трофеј

Екипата на Вардар е победник на 51. издание на турнирот во Струга, откако во финалето...

Финалето на Струшкиот турнир продолжува во спортска сала „Тими“ од 21:30 часот

Финалето на 51. издание на Струшкиот турнир меѓу Алкалоид и Вардар ќе се доигра во...

СТРУГА 2023: АЕК Атина во неизвесен финиш го совлада Гуиф и заврши на трето место

Екипата на АЕК Атина со пресврт во вториот дел го совлада Гуиф со 29:27 во...

СТРУГА 2023: Кој против кого на финалниот ден

По одигрувањето на последните натпревари од групната фаза на 51. издание од Струшкиот турнир, познати...

СТРУГА 2023: Македонскиот вицепрвак го совлада АЕК и закажа финале со Вардар

„Сините од Авткоманда“ со победа го заокружија настапот во групната фаза на интернационалниот ракометен турнир...