ИГРАЧ НА КОЛО

МВП на 6. коло во Супер машката лига: Мартин Карапалевски (Вардар Јуниор)

Ракометарот на Вардар Јуниор, Мартин Карапалевски, доби најмногу ваши гласови во изборот за најкорисен играч на 6. коло од Суперлигата. Тој доби 48% од гласовите, а тоа е скоро дупло од второпласираниот Милан Лазаревски од...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 6. КОЛО ОД СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Дуелите од 6. коло минаа без изненадувања и донесоа резултати кои беа очекувани, но донесоа и поместувања на табелата. Металург лесно се справи со тимот на Струга и прв дојде до три бода во ова...

МВП на 5. коло во Супер машката лига: Лука Вујовиќ (Металург)

Ракометарот на Металург, пивотот Лука Вујовиќ доби најмногу гласови во изборот за најдобар ракометар во 5. коло од Супер машката лига. Кај него завршија 39 проценти од гласовите, а имаше четири проценти повеќе гласови...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 5. КОЛО ОД СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Натпреварите од 5. коло од Супер машката лига се развлекоа и се играа повеќе од една недела поради тоа што екипите на Бутел Скопје и Пелистер имаа натпревари од Европските купови. Сепак, со дуелот Пелистер-Пролет...

МВП на 4. коло во Супер машката лига: Крсте Андоновски (Охрид)

Играчот на Охрид, Крсте Андоновски собра најмногу гласови во анкетата за најдобар играч во 4. коло од Супер машката лига. Со 45% од вкупниот број на гласови тој се најде на првото место така...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 4. КОЛО ОД СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Натпреварите од 4. коло од Супер машката лига донесоа интересни резултати. Металург кој важи за прв фаворит за освојување на првото место во регуларниот дел од сезоната имаше тежок дуел против Бутел Скопје и...

МВП на 3. коло во Супер машката лига: Давор Палевски (Работнички)

Ракометарот на Работнички, кој на средбата против Металург 2 постигна дури 16 гола дефинитивно покажа најмногу во натпреварите од 3. коло и сосема заслужено заврши на врвот во гласањето за играч на колото во...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 3. КОЛО ОД СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Во 3. коло од Супер машката најинтересниот дуел беше одигран во салата „Македонско сонце“ каде што тимот на Пролет приреди големо изненадување обезбедувајќи реми против Металург.  Ова беше максимално возбудлив натпревар во кој дефинитивно...

МВП на 2. коло во Супер машката лига: Мартин Серафимов (Металург)

Десниот бек на екипата на Металург, Мартин Серафимов сезонава добива далеку повеќе минутажа во првиот тим и од него се очекува да биде еден од оние играчи кои ќе донесат плус повеќе во играта...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 2. КОЛО ОД СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Во 2. коло од Супер машката лига имаше три интересни натшревари каде што решаваат гол или два за победникот. Имаше возбудувања во Струга, во Бутел и во Автокоманда, а на два од овие терени...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ