ВЕСТИ

Стојановиќ: Ова реми за нас е како победа

Металург и Охрид одиграа интересен натпревар кој заврши без победник 29:29. Во финишот и двете екипи има можност за победа но на крајот ги поделија бодовите. После натрепварот тренерот на Охрид, Раде Стојановиќ имаше...

Охрид украде бод од Автокоманда

Ракометарите на Металург и Охрид во дербито со Супер лигата во 8. коло одиграа интересен и неизвесен натпревар кој заврши без победник 29:29. Охрид имаше добар почеток на натпреварот и го имаше почетното водство, но...

Еурофарм Работник загуби во Прешов, првпат со два гола разлика

Екипата на Еурофарм Работник се враќа од гостувањето во Словачка со пораз од 29:31. После надигрување кое траеше до крајот на средбата тимот на Татран Прешов дојде до нови бодови така што на крајот...

Еурофарм Работник со минус еден на пауза во Прешов

Татран Прешов има минимална предност после првото полувреме против Еурофарм Работник од 15:14 и вториот дел ќе го почне со мала позитива. Во израмнети први 30 минути, сепак, решаваа нијанси во кои домашните беа...

Гледајте го во живо натпреварот Татран Прешов – Еурофарм Работник (ЛИНК)

Ракомеарите на Еурофарм Работник денеска се гости во Словачка, каде што во рамки на 6. коло од Лигата на шампионите му гостуваат на составот на Татран Прешов. Се работи за прв меч после паузата...

Драма во Автокоманда: Металург 2 славеше над Струга

Ракометартите на Металург 2 во неизвесен дуел стигнаа до првата победа во 8. коло од Супер лигата. Тие на домашен терен беа подобри од тимот на Струга и славеа со 25:24 со пресврт во...

Келце изби пред Вардар, Душебаев сам го среди Веспрем!

По поразот од Монпелје на домашен терен и победата над Мешков  Брест во Белорусија, ракометарите на Келце славеа над  големиот ривал Веспрем со 34-33. Во првиот дел најчесто се играше гол  за гол и...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Еурофарм брка прва гостинска победа кај Татран Прешов (ФОТО)

Ракометарите на Еурофарм Работник денеска ќе ги одмерат силите со тимот на Татран Прешов во 6. коло од Лигата на шампионите, а ќе се обидат да се вратат со бодови од ова тешко гостување....

Со еден тим во Скопје, со друг во Битола

Екипата на Мешков Брест утре од 17 часот ќе го одигра мечот од 6. коло од Лигата на шампионите против Вардар, а веќе во вторник следува и дуел од СЕХА-лигата против тимот на Еурофарм...

Супер машка лига: Двојна пресметка на првата четворка

Сите средби од 8. коло во Супер машката лига ќе бидат одиграни денеска, а дури четири од натпреварите се играат во Скопје. Според распоредот денеска ќе има и две пресметки на екипите кои се во...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ