ВЕСТИ

Мачковшек заминува од Веспрем, следна дестинација Рајн Некар?

Словенечкиот репрезентативен лев бек Борут Мачковшек, многу веројатно нема да го продолжи договорот со унгарскиот Веспрем и ќе се врати во Бундес лигата. Мачковшек сезонава не добива голема минутажа, бидејќи Дејвис ги форсира Борозан и...

Не сонуваат сите да заиграат за Барселона

Полскиот вицепрвак Висла Плоцк за следната сезона би требало да го има во своите редови десниот бек Давид Фернандез. Меѓу тимовите што биле заинтересирани за 23-годишниот Шпанец, бил и каталонскиот гигант Барселона. Во моментов Фернандез...

Вујо остана без планираниот десен бек: Најдобриот стрелец во Данска не доаѓа во Загреб

Хрватскиот шампион Загреб многу веројатно сезонава нема да игра во осминафиналето на Лигата на шампионите, па веќе почна со реконструкцијата на тимот. Досега се познати две засилувања. Станува збор за десното крило на Горење...
video

Средба на две големи легенди: Дибиров и Федерер се сретнаа во Дубаи (ФОТО)

Еден од најдобрите ракометари на Вардар во последните неколку години, Тимур Дибиров нема да биде дел од последниот меч сезонава во СЕХА лигата откако падна одлука на тој дуел да одат младите ракометари на...

Деспина со триумф го затвори есенскиот дел во Женската лига

На последниот натпревар од есенскиот дел во Женската лига екипата на Деспина ја запиша и осмата победа во првенството. Составот од Прилеп славеше на гостувањето кај Ѓорче Петров со 32:20. Од самиот почеток гостинките најавија...

„Во клубот веста за мојата бременост не беше добро прифатена“

Левиот бек на екипата на Нант и репрезетнацијата на Шпанија, Александрина Барбоса за шпанската „Марка“ зборуваше за нејзината нова улога како мајка. Таа истакна и дека веста за  незјината бременост во Нант не била...

Супер финиш за голем триумф: Седум перфектни минути за втора победа на Македонија Б

Вториот тим на Македонија имаше одлична завршница на средбата против БиХ и успеа да надомести негатива од дури пет гола, па на крајот се избори за победа од 29:28. Неверојатните последни седум минути во кои...

Симона Николовска му донесе победа на Ваиблинген

Тимот на Ваиблиген, каде што настапува македонската репрезентативка Симона Николовска, забележа победа во 11. коло од Втората Бундес лига. Ваиблинген на домашен терен славеше со пресврт над Родертал со 29-27, а дел од заслугите одат...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Македонија и Босна и Херцеговина (ЛИНК)

Третиот натпреварувачки ден на кадетскиот турнир носи два дуели на селекциите на Македонија со Босна и Херцеговина, кои веќе ги одиграа средбите со Бугарија и Србија. Првиот дуел меѓу Македонија Б и Босна и Херцеговина...

Австрија стартува со 16 играчи од домашното првенство, комплетни дури по Нова Година

Репрезентацијата на Австрија која е противник во групната фаза на Македонија на Европското првенство ќе ги започне подготовките со 16 ракометари. Селекторот Алеш Пајовиќ на почетокот на подготовките ќе ги има на располагање само играчите...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ