ВЕСТИ

ИЗБЕРЕТЕ ГО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА ВО ЖЕНСКАТА ЛИГА – ЛЕВО КРИЛО

Откако успешно го спроведовме по петти пат изборот на All - Star Team во машка конкуренција во првенството на Македонија, редакцијата на 24Ракомет како единствен специјализиран спортски портал во Македонија посветен на ракометот реши...

Петров: Се надевам еден ден ќе го облечам дресот на првиот тим на Кил!

Велешанецот Бобан Петров во новата сезона ќе биде дел од вториот тим на Кил. Талентираниот ракометар, кој од 2017 година настапува во Германија, вниманието на „зебрите“ го привлече со одличните настапи во младинската Бундес...

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Стартува Ф4 во „источната“ СЕХА

Денес стартува Ф4 турнирот во СЕХА лигата во дивизијата „Исток“. Учесници на завршницата во оваа дивизија ќе бидат екипите на Чеховски Медведи, Мешков Брест, СКА Минск и Пермски Медведи. Во првото полуфинале ќе играат екипите...

Македонска репрезентативка планираше крај на кариера, но се премисли!

Македонската репрезентативка Синона Маџовска го продолжи договорот со бундеслигашот Цвикау, кој обезбеди опстанок во најсилната конкуренција во Германија. Битолчанката ги пропушти последните четири месеци од сезоната, откако кон крајот на февруари заработи скршеница на стапалото...

Сабате не мрда од Плоцк, останува уште три сезони во полскиот вицепрвак

Тренерот на Висла Плоцк, искусниот Хавиер Сабате, ќе продолжи да работи со тимот до сезона 2025/26, објави официјалниот сајт на клубот од Полска. Договорот на шпанскиот стручњак со Висла Плоцк беше до следното лето, односно...

МВП на 14 коло од плеј-оф/аут во Супер машката лига – Лазар Адамовиќ (Вардар...

Десниот бек на Вардар Неготино, Лазар Адамовиќ, го доби признанието за најкорисен играч, односно МВП на последното, 14. коло од плеј-оф/аут во Супер машката лига. Искусниот ракометар со 11 погодоци и неколку поделени асистенции го...

Има уште две слободни места: Голден Арт оди на турнирот во Охрид

Второто издание на турнирот „Крсте Андоновски - Усташ“ што од 23 до 26 август ќе се одржи во Охрид ќе биде со 8 екипи, а на „бродот се качи“ и екипата на Голден Арт...

Веспрем се избори за мајсторка против ПИК Сегед

Тимот на Веспрем, кој остана без пласман на Ф4 турнирот во Келн, успеа да се избори за мајсторка против ПИК Сегед во домашниот шампионат, откако го доби вториот дуел од финалната серија триумфирајќи со...

Келце во проблеми пред Ф4 во Келн – повредени се тројца клучни играчи!

Екипата на Келце која во четвртфиналето од Лигата на шампионите го елиминираше Веспрем и избори настап на Ф4 турнирот во Келн, се соочува со проблеми поради повреда на тројца важни играчи. Полскиот шампион пред неколку...

ИЗБЕРЕТЕ ГО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА 2022-2023 ВО ЖЕНСКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Откако успешно го спроведовме по петти пат изборот на All - Star Team во машка конкуренција во првенството на Македонија, редакцијата на 24Ракомет како единствен специјализиран спортски портал во Македонија посветен на ракометот реши...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ