ВЕСТИ

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Веспрем и Еурофарм Работник (ЛИНК)

Македонскиот вицепрвак Еурофарм Работник денеска ќе го одигра претпоследниот натпревар од регуларниот дел во регионалната СЕХА лига, а ривал е унгарскиот гигант Веспрем, кој беше поразен на првиот меч во Битола. Во групата Б, Веспрем,...

Нови деца на репрезентативна сцена: В сабота се собира пионерската селекција

Тренерите Раде Стојановиќ и Кире Атанасовски в сабота во салата „Автокоманда“ ќе ги соберат новите момци кои треба да бидат иднина на македонскиот ракомет. На списокот се најдоа вкупно 46 деца кои ќе треба да...

Португалија без Дуарте на Европското првенство

Репрезентацијата на Португалија ќе биде значително ослабена на Европскиот шампионат откако Жилберто Дуарте заработи повреда на коленото. Ракометарот на Монпелје се повреди на натпреварот во купот на Франција против ПСЖ. Лекарските прегледи кај Дуарте покажаа...

Светско првенство: Србија против Црна Гора за 5. место, пеколни двојки за полуфинале

Со завршувањето на средбите од групната фаза веќе е јасно кој против кого ќе се бори за место во финалето. Русија ќе се соочи со Холандија и ова ќе биде силна средба со оглед...

Светско првенство: Србија и Црна Гора си обезбедија квалификации за Олимписки игри

Во последното коло од Втората фаза на Светското првенство во Јапонија репрезентацијата на Норвешка дојде до победа против Германија со што си обезбеди полуфинале, а воедно ја однесе Србија во битка за 5. место. Ова...

И вториот тим на Македонија пресилен за Бугарија

После вчерашниот триумф на првиот состав на Македонија над Бугарија на кадетскиот турнир во салата „Автокоманда“ во Скопје денеска до победа дојде и вториот состав, кој се избори за победа од 32:25. Уште од старт...

Брестовац нема да почне со сите на број – двајца ракометари ќе доцнат на...

Машката сениорска репрезентација на Македонија ќе ги започне подготовките за настап на Европското првенство на 20 декември во Скопје. За тој собир селекторот Данило Брестовац повика 19 ракометари, од кои 18 ќе бидат во...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Македонија и Бугарија (ЛИНК)

Денеска е вториот ден на меѓународниот кадетски турнир, кој се одржува во салата во Автокоманда, а на кој играат две македонски селекции. Македонија А по вчерашниот пораз од Србија, денеска ќе се соочи со репрезентацијта...

Србија испушти полуфинале, но чека помош од Норвешка за олимписки квалификации

Репрезентативките на Србија водеа во поголемиот дел од натпреварот против Данска во последното коло од разигрувањето по групи на Светското првенство, но на крајот мораа да се задоволат само со бод, после ремито со...

Штербик и Дејвис едногласни: Сакаме одмазда против Еурофарм – не го заборавивме поразот во...

Македонскиот вицепрвак Еурофарм Работник денеска ќе го одигра претпоследниот натпревар од регуларниот дел во регионалната СЕХА лига, а ривал е унгарскиот гигант Веспрем, кој беше поразен на првиот меч во Битола. Голманот Арпад Штербик...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ