Дијало: Загубивме од Монпелје, но мора да извлечеме поука

Ракометарот кој главно има дефанзивни задачи во Вардар, Бакари Дијало после поразот од Монпелје се изјасни за она што се случуваше.

Тој не е задоволен од тоакако играле денеска против тимот од Франција и смета дека мора многу да поправат во следниот период ако сакаат позитивен биланс.

„Не почнавме најдобро на овој натпревар. Монпелје тргна многу подобро и имаше подобар старт од нас. Во текот на целата средба нашиот противник одигра подобро. Од ова ќе извлечеме поука за следните натпревари. Сигурно ќе бидеме многу подобри. Монпелје е екипа која заслужува респект. Во претходното коло се виде тоа кога го победи Кил. Затоа, ние ќе мораме да тренираме многу подобро и да бидеме уште подобро подготвени за следните дуели. Имаме уште многу за играње. Жал ми е што не успевме да дојдеме до подобар резултат бидејќи денеска имавме одлична поддршка“, изјави Дијало.

Следната средба тимот на Вардар ја има против Алборг веќе следната среда.