ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Металург и Струга го отвораат 6. коло од Супер лигата

Екипите на Металург и на Струга денеска ќе ги одмерат силите во рамки на 6. коло од Супер машката лига и со овој меч ќе биде отворено новото коло.

Денеска на програмата се и две средби од Женската лига така што ќе има уште возбудувања на домашна сцена.

На меѓународна има еден меч од Лигата на шампионите, но и натпревари од Бундес лигата.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

17:00ч

БАЈА МАРЕ – БУЗАУ (Романија 1)

ЧСМ ФОЧАНИ – КАЛАРАШ (Романија 1)

17:45ч

БОДЕН – САВЕХОФ (Шведска 1, жени)

18:00ч

ТАТАБАЊА – ВАЦИ (Унгарија 1)

С. ИШТВАН – ШИОФОК (Унгарија 1, жени)

19:00ч

КРИСТИЈАНШТАД – КАДЕТЕН (Лига на шампиони)

ЕРЛАНГЕН – ГЕПИНГЕН (Германија, Бундес лига)

КИЛ – НОРДХОРН (Германија, Бундес лига)

ЛАЈПЦИГ – БАЛИНГЕН (Германија, Бундес лига)

ШТУТГАРТ – ЛЕМГО (Германија, Бундес лига)

МЕТАЛУРГ – СТРУГА (Македонија, Супер машка лига)

СКУРУ – СОДЕР (Шведска 1, жени)

19:30ч

ОВЧЕ ПОЛЕ – СТРУЖАНКА (Македонија, Женска лига)

ВАРДАР – КУЗМАН ВАРДАР ИЛИНДЕН (Македонија, Женска лига)

20:00ч

СОНДЕРЈИСКЕ – СКАНДЕРБОРГ (Данска 1)

20:45ч

ПСЖ – ШАМБЕРИ (Франција 1)