Денеска на терените: Дерби во Ѓорче Петров, но и во Куманово

Меѓу натпреварите кои денеска треба да бидат одиграни на домашна сцена тимот на Ѓорче Петров се соочува против Металург и ова се очекува да биде интересен натпревар на кој сигурно ќе има што да се види на теренот со оглед на тоа што двете екипи се кандидати за висок пласман.

Со оглед на тоа што кумановки се во послаб состав во однос на минатата сезона може да биде доста интересно на дуелот против Деспина од Прилеп. И тука може да има возбудувања така што и денеска ќе биде интересно.

Се играат и средби од Лигата на шампионите така што денот ќе донесе интересни пресметки.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

16:30ч

ДИНАМО АСТРАХАН – ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ (Русија Супер лига)

17:00ч

ДОБРОГЕА СУД – СТЕАУА (Романија 1)

18:00ч

ТАГАНРОГ – КАУСТИК (Русија Супер лига)

18:30ч

СТ. ПЕТЕРСБУРГ – ДИНАМО СУНГУЛ (Русија Супер лига)

18:45ч

ПИК СЕГЕД – ЕЛВЕРУМ (Лига на шампиони)

19:00ч

ХОЛСТЕБРО – КОЛДИНГ (Данска 1)

ЃОРЧЕ ПЕТРОВ – МЕТАЛУРГ (Македонија, Супер машка лига)

КУМАНОВО – ДЕСПИНА (Македонија, Супер машка лига)

19:05ч

ГЕПИНГЕН – МЕЛЗУНГЕН (Германија Бундес лига)

ХАНОВЕР – ФУКСЕ БЕРЛИН (Германија Бундес лига)

Н-ЛИБЕК – ЕРЛАНГЕН (Германија Бундес лига)

19:15ч

КАДЕТЕН – СТ. ГАЛЕН (Швајцарија 1)

19:30ч

НФХ НИК – АЈАКС КОПЕНХАГЕН (Данска 1, жени)

20:00ч

ЕКС АН ПРОВАНС – НИМ (Франција 1)

САРАН – ИСТР (Франција 1)

КРИСТИЈАНШТАД – АЈДОВЧИНА (Европски куп, жени)

20:30ч

НАНСИ – СЕСОН (Франција 1)

20:45ч

БАРСЕЛОНА – ДИНАМО БУКУРЕШТ (Лига на шампиони)

ПОРТО -ВЕСПРЕМ (Лига на шампиони)

ПСЖ – МОТОР (Лига на шампиони)