24РАКОМЕТ ТВ

Талески за 24Ракомет ТВ: Арсиќ го одлучи натпреварот! (ВИДЕО)

Металург издвојува значајна победа во рамките на групната фаза од Лигата на шампионите победувајќи го Татран Прешов на домашен терен. Момчето кое со десет погодоци оваа вечер го предводеше младиот состав на „сино-белите“, Филип Талески…

Каменица: Натпреварот лесно можеше да се сврти на другата страна (ВИДЕО)

Македонското првенство станува уште поинтересно откако вечерва градското дерби во Битола повторно го доби Пелистер. Составот на Касим Каменица беше поуспешен во неизвесната и возбудлива завршница на првиот дуел од 10-то коло во македонската Суперлига.…

Чупиќ за 24Ракомет ТВ: Игравме како тим, а тоа е најважно

Минатата сезона беше европски првак со Киелце, а годинава Иван Чупиќ се надева дека тоа ќе го повтори со Вардар. Во неговите изјави пред натпреварот на неделата според ЕХФ, брзоногото хрватско десно крило нагласи дека направил вистински…

Мавсар за 24Ракомет ТВ: Се надевам ќе го наплатиме долгот против ФТЦ

По нерешениот исход на првиот натпревар оваа сезона во Лигата на Шампионите, ракометарките на ЖРК Вардар денес гостуваат во Будимпешта кај екипата на ФТЦ во натпреварот кој директно ќе одлучува за првата позиција во групата Б.…

Душебаев за 24Ракомет ТВ: Ова се само два бода, мораме да се концентрираме на наредните натпревари!(ВИДЕО)

Ракометарот кој од следната сезона ќе биде ракометар на Киелце и ќе му се придружи на својот татко, Алекс Душебаев, беше еден од најдобрите поединци на теренот на дуелот кој Вардар го доби убедливо против европскиот…

Миневскаја за 24Ракомет ТВ: Вардар е меѓу најдобрите европски екипи (ВИДЕО)

Една од најдобрите ракометарки на Лајпциг Евгенија Миневскаја, на мечот против Вардар кој нејзиниот тим го загуби убедливо со 41:24, иако постигна 5 голови, тоа беше со слаба реализација од 10 обиди. Исто како и…

Херем за 24Ракомет ТВ: Пресреќна сум, се издигнавме и одигравме како тим! (ВИДЕО)

Првата ракометарка од Скандинавијата кој заигра во Македонија е норвешката репрезентативка Камила Херем. Левото крило на Вардар уште на првите натпревари почна да ги освојува симпатиите на домашните навивачи, а на дуелот со Лајпциг постигна 2 погодока.…

Дамњановиќ за 24Ракомет ТВ: Насмевките кажуваат сè! (ВИДЕО)

По киксот во првото коло против ФТЦ, ракометарките на Вардар немаа милост кон Лајпциг и сакаа да покажат дека изданието против унгарскиот вицепрвак било само лош ден и дека веќе е минато, па играа со…

Дибиров за 24Ракомет ТВ: Тешко е да изненадите екипа како Сегед, затоа сме среќни со победата! (ВИДЕО)

Тимур Дибиров со осум погодоци беше предводник на македонскиот шампион Вардар во вечерашната победа 30-27 над Пик Сегед во Лигата на Шампионите. Со оваа победа македонскиот шампион не знае за пораз по четири одиграни натпревари…

Циндриќ за 24Ракомет ТВ: Нè чека тешка задача во Загреб, не смееме да ги потцениме! (ВИДЕО)

Лука Циндриќ одигра добар натпревар во дресот на Вардар вечерва и со пет погодоци му помогна на својот тим да запише нова победа во „Јане Сандански“. Македонскиот шампион во одлучувачките моменти беше подобар противник во натпреварот…