🎥Манасков: Очекувам заедно со „Чкембари“ да одиме кон зацртаните цели

 

Македонскиот шампион Еурофарм Пелистер пред својата публика доживеа  пораз од ПСЖ во натпревар од 11. коло од Лигата на шампионите со 31:25. По пауза од речиси шест месеци на терените се врати Дејан Манасков, кој пред почетокот на вториот дел од сезоната ги засили редовите на битолскиот тим. Искусното лево крило го анализираше поразот од „светците“ и се надева дека неговата форма од натпревар во натпревар ќе расте во нагорна линија. Целосната изјава на Манасков погледнете ја во видео прилогот...